10 lat PKC Sama Rama

W piknikowej atmosferze odbyły się uroczystości 10-lecia działalności Polickiego Klubu Cyklistów "Sama Rama". Z tej właśnie okazji, 17 sierpnia 2016 r. w dość licznym gronie spotkaliśmy się na terenie Stanicy Wodnej SE "Łarpia" im. Wiesława Mikołajczyka by uczcić ten skromny, ale znaczący jubileusz.

1.JPG

Spotkanie otworzył Prezes "Samej Ramy" witając Burmistrza Polic Władysława Diakuna i Zastępcę Burmistrza Jakuba Pisańskiego oraz wszystkich członków Klubu przybyłych tu nawet z najdalszych zakątków Europy. Wiesław Gaweł, będąc przy głosie przypomniał najciekawsze rajdy, wycieczki i imprezy jakie odbyły się w latach 2005 - 2015.

2.JPG
2b.JPG

Z kolei głos zabrał Burmistrz, który podziękował wszystkim za promocję miasta i gminy Police poprzez turystykę rowerową. Życzył dalszych osiągnięć na polu krajoznawstwa i ochrony środowiska naturalnego, wręczył też pamiątkową statuetkę cyklistki.

3.JPG
3a.JPG
3b.JPG
3c.JPG
3d.JPG
4.JPG

Przedstawiciele "Samej Ramy" udekorowali Prezesa medalem za wieloletnie prowadzenie Klubu.

5.JPG
5a.JPG
5b.JPG

W dalszej części spotkania najaktywniejsi członkowie "Samej Ramy" zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i upominkami, ufundowanymi przez Burmistrza.

6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG
10.JPG
10a.JPG
11.JPG

Po części oficjalnej przyszła kolej na okolicznościowy tort i kawę. Ponieważ spotkanie miało charakter piknikowy to zapłonęło ognisko, w którym pieczono kiełbaski i inne wiktuały, a na szwedzkim stole pojawiły się sałatki i inne specjały przygotowane przez członkinie klubu.

12.JPG
12a.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG

W miłej atmosferze, wykonano "rodzinne zdjęcie", rozmawiano o imprezach, snuto plany na przyszłość, a nasza seniorka Helena Pilarska zaprezentowała wiersz opisujący lipcową wyprawę "Samej Ramy" po Łarpi i Odrze łodzią motorową.

16.JPG
17.JPG

powiększ zdjęcie


19.JPG

Całości piknikowej imprezy dopełniły konkursy. Był bieg z jajkiem, było też nakręcanie śrub na czas. Wszystko to odbyło się przy pięknej, cieplej i słonecznej pogodzie.

20.JPG
21.JPG
22.JPG
23.JPG

Impreza trwała do późnych godzin wieczornych. Żegnając się, zaprosiliśmy wszystkich na kolejną wędrówkę w niedzielę, 21 sierpnia w ramach "Rowerowych Podróży Małych i Dużych" a związaną z 70-leciem ulicy Zbożowej na terenie Łasztowni w Szczecinie.


(wgaw)
(grażka)
(ak)
(jurek)
(zbyszek)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License