100 lat pani Marii

W środę 24 listopada 2010 roku w Policach miała miejsce niezwyczajna uroczystość. Właśnie w tym dniu pani Maria Marciniak obchodziła swoje setne urodziny.

Pani Maria pochodzi z Małopolski. Urodziła się w miejscowości Skrudzina koło Starego Sącza właśnie sto lat temu, 24 listopada 1910 roku. W Policach mieszka od 16 sierpnia 2004 r. Wcześniej po zawarciu małżeństwa 19 października 1940 r. z Ignacym Marciniakiem i po opuszczeniu rodzinnych stron znalazła się w Kaliszu. Zasadniczym powodem tej przeprowadzki była służba męża w Wojsku Polskim.

1.JPG

Pani Maria syna Ignacego. Jest babcią wnuków Eweliny, Piotra i Klaudiusza, oraz prababcią czworga prawnucząt .

Z okazji tak doniosłego jubileuszu Burmistrz Gminy Władysław Diakun I Kierownik USC Elżbieta Gaweł oraz przedstawiciele Szczecińskiego Oddziału ZUS złożyli pani Marii życzenia kolejnych 100 lat. Nie zabrakło też kwiatów, tortu urodzinowego i toastów w otoczeniu rodziny. Burmistrz Gminy wręczył ponadto dostojnej jubilatce okazjonalny upominek a także w imieniu Premiera Rządu RP Donalda Tuska przesłany z tej okazji List Gratulacyjny.

2.JPG
Pani Maria w towarzystwie Burmistrza Władysława Diakuna i Kierownika USC Elżbiety Gaweł

Niektórzy członkowie Samej Ramy są sąsiadami pani Marii i za pośrednictwem niniejszej strony życzą szacownej Jubilatce kolejnych lat zdrowia i pogody ducha.


(wgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License