15 Klubowy Rajd Walentynkowy - Dzień Kota

Pod takim skomplikowanym hasłem odbył się w niedzielę, 16 lutego 2014 r. kolejny rajd pieszy organizowany przez szczeciński Klub PTTK "Jantarowe Szlaki". Metę imprezy wyznaczono w Zajeździe "Zjawa" w Sławoszewie.

1.JPG

Kiedy członkowie Samej Ramy dotarli do celu impreza trwała już w najlepsze. Gospodarze pokonawszy dwie trasy idąc dwoma grupami od Głębokiego przez Bartoszewo i od Dobrej przez Płochocin i Grzepnicę pałaszowali w zajeździe zasłużony posiłek. Z czasem sala zapełniła się dalszymi przybyszami, zarówno piechurami jak i rowerzystami. Korzystając z obfitości bufetu i miłej obsługi wszyscy uzupełnili nadwątlone siły.

2.JPG
3.JPG

Kaziu Mańkowski i Ewaryst Szyszkowski podziękowali wszystkim za przebycie tras, uzupełniając w książeczkach wycieczek pamiątkowe stemple, Sama Rama zrewanżowała się pamiątkowymi plakietkami.

4.JPG
5.JPG
6.JPG

Na zakończenie tego turystycznego spotkania umówiliśmy się na kolejne, tym razem kolejowo-piesze dniu 01.03.2014 r. Tym razem na Wyprawę Nad Morze. W ramach wyprawy: - przejazd pociągiem ze stacji Szczecin Gł. do stacji Świnoujście. Zbiórka chętnych w dniu wyprawy na dworcu Szczecin Gł. o godz.07:15. Odjazd pociągu: Szczecin Gł. 07:48, Trasa do przejścia: Wybrzeże Władysława IV, autobus „B”; do ul. Wielkopolskiej, Grunwaldzka, Krzywa, Granica, Dorfstrase, KAMINKE, Dorfstrase, GOLM. Tu, na cmentarzu znajduje się 24 322 grobów co czyni go największym cmentarzem wojennym w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. I powrót Granica, Grunwaldzka, Wybrzeże Władysława IV. Około 12 km. Powrót ze Świnoujścia o godz.15:48 lub 17:34.

8.JPG

Kiedy dochodziłem do mojego domu zobaczyłem przyglądającego mi się kota, jakże pięknie i odświętnie z okazji "DNIA KOTA" błyszczały jego oczy.

7.JPG

(wgaw)
(adalbert)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License