45 lat Klubu Turystycznego PTTK „WKRZANIE”

Klub Turystyczny PTTK Wkrzanie powstał w 1968 roku w Szczecinie. W latach 1971 - 2000 nasz kolega klubowy Marek Ziemniewicz w miarę aktywnie uczestniczył w działalności tego Klubu i równolegle, a raczej zasadniczo przez krótki czas był również członkiem KTP PTTK „Wiercipięty”. We wspomnianym okresie jedną z głównych postaci tych klubów był i jest Bogusław Wiśniewski, którego już w tamtych czasach udało się poznać kilku turystom z Polic.

1.jpg

Na początku tygodnia Marek otrzymał dziwne zaproszenie, a mianowicie SMS o treści: Zapraszamy na obchody 45-lecia KT „Wkrzanie” do Regionalnej Pracowni Krajoznawczej PTTK w Szczecinie dnia 17.05.2013 godz. 17:30. W tej sytuacji wyznaczyliśmy Marka aby reprezentował PKC Sama Ramę, zaopatrzony został w list gratulacyjny, delikatny prezent i udał się na to uroczyste spotkanie.

001.JPG
2.jpg

Oczywiście na spotkaniu Boguś Wiśniewski został dopuszczony do głosu przez obecnego Prezesa Klubu Turystycznego „Wkrzanie” Przybyłowicza Romana. Jak na możliwości krasomówcze kol. Bogusława naprawdę w kilku słowach opowiedział historię Klubu KT „WKRZANIE” po czym uroczyście, zespołowo zdmuchnięto świeczki z tortu urodzinowego wykonanego osobiście przez byłą Prezes Klubu w latach 1972 do mniej więcej 1974/5 r. czyli do chwili pozbawienia się stanu pańskiego.

3.jpg
5.jpg
6.jpg

Następnie do głosu zostali dopuszczeni zaproszeni goście, a byli to przedstawiciele KTP „Wiercipięty”, Klubu Kolarskiego „Neptun”, Klubu Tatrzańskiego, Stowarzyszenie IVV, którego "Wkrzanie" są gorącym orędownikiem i oczywiście PKC „Sama Rama”, a reprezentujący nas głos Marka był dla wszystkich całkowitym zaskoczeniem.

4.jpg

Po tej części odbył się chrzest nowo przyjętych członków klubu w ilości 5 osób. Jest to tradycja tego klubu już od dość dawna. Kolejną częścią była tzw. część panelowa czyli wolna dyskusja i wspomnienia, a kawa, herbata i tort praktycznie zamknęły to jubileuszowe spotkanie.


(krystyna)
(marekz)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License