50 lat STKK PTTK "88" Szczecin

W sobotę 4 października 2014 roku przedstawiciele PKC "Sama Rama" wzięli udział w Spotkaniu Jubileuszowym z okazji 50-lecia działalności Szczecińskiego Turystycznego klubu Kolarskiego PTTK "88".

1.JPG
2.JPG

Sala Teatralna Klubu 12 Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie właśnie w tym dniu przybrała nieco inny, bo turystyczny charakter. Zaprezentowano wiele pamiątek zebranych przez członków klubu przez całe półwiecze, a zaproszeni goście z rozrzewnieniem wspominali młodzieńcze lata.

3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG

Część oficjalną spotkania otworzyli Prezesi Klubu Mirek i Jarek Korenkiewiczowie, było też odczytanie protokółu z zebrana założycielskiego Klubu, a Stefan Chodyko przypomniał skąd wzięła się jego nazwa.

9.JPG
10.JPG

W dalszej części zaprezentowano pokaz slajdów i filmów powstałych w trakcie minionego pięćdziesięciolecia. Zebrani jeszcze raz mogli zobaczyć założyciela Klubu Stefana Kaczmarka i usłyszeć życzenia od 94-letniej Barbary Kaczmarek.

11.JPG
12.JPG

Potem przyszła kolej na odznaczenia i wyróżnienia. Proporzec klubowy został udekorowany odznaką "Za zasługi w rozwoju turystyki i Krajoznawstwa", a najaktywniejsi działacze "88" zostali wyróżnieni tytułami honorowymi i dyplomami.

13.JPG
14.JPG
15.JPG
16.JPG

Przedstawiciele zaproszonych klubów z Polski i regionu przekazali na ręce Prezesa Korenkiewicza wiele gratulacji i okazjonalnych upominków.

17.JPG
18.JPG
19.JPG
20.JPG
21.JPG

Po tej części zaproszono wszystkich na obiad, a po nim na "tort urodzinowy" i lampkę szampana. Spotkanie jubileuszowe zakończono wyjazdową biesiadą w terenie.

22.JPG
23.JPG

(wgaw)
(m.kor)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License