8. Blaubeerfest - Świeto Jagody

Co roku w Eggesin na placu przy Jagodowej Stodole odbywa się szczególne święto, którego symbolem staje się jagoda. Jagoda reprezentuje bogactwo i piękno okolicznego środowiska naturalnego, a nad wszystkim czuwa Jagodowa Królowa. Blaubeerkoenigin przejmuje władzę z rąk swojej poprzedniczki na rok i przez ten okres powinna godnie reprezentować swoje miasto na wystawach, targach i okolicznych imprezach.

3.JPG

Reprezentacja „Samej Ramy” wybrała się w sobotnie popołudnie do tej uroczej miejscowości. Na miejscu spotkaliśmy naszego przyjaciela Juergena Bartha, prezesa stowarzyszenia „Natur und Leben am Stettiner Haff” oraz członka lokalnej grupy „Pro Eggesin”. Panie działające w tym stowarzyszeniu upiekły na Święto Jagody ponad 100 blach ciasta jagodowego, udało nam się skosztować również zupy jagodowej.

1.JPG

O godzinie 17.00 na plac wjechała nowa Królowa, którą została w tym roku Doreen Pfalzgraf i w asyście Burmistrza Eggesin Dietmara Jesse odebrała z rąk swojej poprzedniczki jagodową koronę i szarfę. Obydwie panie nie kryły przy tej okazji wzruszenia.

4.JPG
5.JPG
6.JPG

Odwiedzający miasto mieli ponadto okazję obejrzeć stoiska wystawiennicze okolicznych twórców i rzemieślników, a przy muzyce na żywo i filiżance kawy (naturalnie z ciastem jagodowym) miło spędzić sobotnie popołudnie.

2.JPG

Kolejne jagodowe święto już za rok, a my w w najbliższym czasie z pewnością wybierzemy się na jagody. Jak zapewniała nas Królowa Jagód, a właściwie borówek czarnych, bo taka jest ich właściwa nazwa, w tym roku jest mnóstwo…


(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License