Obchody 800-lecia Eggesin i 1 Rowerowy Rajd „Solidarności”

W ramach partnerskiej współpracy przygranicznej Policki Klub Cyklistów „Sama Rama” reprezentował gminę Police w dniu 17 września 2016 r. na obchodach „800-lecia Miasta Eggesin”. Ze względu na wczesną godzinę rozpoczęcia imprezy udaliśmy się tam głównie samochodami, choć wśród naszej 17-osobowej grupie znalazło się czworo cyklistów, którzy trasę 42 km pokonali na rowerach.

1.JPG
1a.JPG

Udekorowane sznurami chorągiewek ulice Eggesin witał nas tego ranka piękną pogodą. Zaparkowaliśmy swoje samochody przy rynku i pieszo udaliśmy się na wielki plac przy Adolf Bytzeckstrasse czyli na miejsce zbiórki poszczególnych kolumn marszowych.

2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG

Tu oczekiwali na nas Winfried Zimmermann i jego grupa Wanderfreunde „Haffküste” oraz Jürgen i Margit Barth z „Natur und Leben Am Stettiner Haff”. Zaraz po powitaniu obdarowano nas pamiątkowymi koszulkami. W trakcie rozmów czas szybko minął i o godz. 11:00 poszczególne kolumny kolejno ruszały na trasę defilady.

6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG
10.JPG
11.JPG

Poruszając się uliczkami dotarliśmy do Stettinerstrasse, przy której usytuowana była trybuna honorowa. Tu poszczególne grupy i stowarzyszenia zatrzymywały się na chwilę, a konferansjer witał i przedstawiał ich osiągnięcia oraz formy działania. Po czym defilowaliśmy dalej.

12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG
16.JPG
17.JPG
18.JPG
19.JPG
20.JPG

Idąc przez Banhofstr., Marxstr. i Heidestrasse dotarliśmy na Festplatz, czyli miejsca zakończenia pochodu. Na terenie rozłożonego wesołego miasteczka zbudowana była wielka scena oraz kilka bardzo dużych namiotów, w których rozgościli się uczestnicy świętowania. Wszystkim proponowano napoje chłodzące i ciasteczka, a potem grochówkę ze strażackiej kuchni polowej.

21.JPG
22.JPG
23.JPG
24.JPG
25.JPG
26.JPG
27.JPG
28.JPG

Po przemówieniu Burmistrza Eggesinu Dietmara Jesse pożegnaliśmy szefostwa zaprzyjaźnionych organizacji i ruszyliśmy „co koń wyskoczy” do Zalesia.

29.JPG
30.JPG
31.JPG
32.JPG
33.JPG
34.JPG
35.JPG
36.JPG
37.JPG
38.JPG

Śpieszyliśmy się, bo tu w TOEE oczekiwali na nas organizatorzy „1 Rajdu Rowerowego NSZZ „Solidarność”. Ich start do rajdu rozpoczął się pod pomnikiem "Ludziom Solidarności" w Policach, a potem na rowerach dojechali do Zalesia.

39.JPG
40.JPG

Przy płonącym ognisku i pieczeniu kiełbasek opowiadaliśmy swoje wrażenia po obchodach 800-lecia Eggesinu, omówiliśmy też przygotowania do „Sprzątania Świata” i kolejnego „Rodzinnego Rajdu Rowerowego”. Wysłuchaliśmy też informacji o działalności TOEE, po czym wyposażeni w pamiątkowe znaczki wróciliśmy na dwóch lub czterech kołach do Polic.

41.JPG
42.JPG
43.JPG
44.JPG
45.JPG

„Sama Rama” serdecznie dziękuje Winfriedowi i Karin Zimmermann, Jürgenowi i Margit Barth, Joasi Kołodziejskiej, Zbyszkowi Żułowskiemu i Małgosi Grygorcewicz za pięknie i mile spędzoną sobotę 17 września 2016 r.


(wgaw)
(adalbert)
(zbyszek)
(jurek)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License