Była taka sobota

Sobota 25 października 2014 r. obfitowała w szereg uroczystych wydarzeń. Najpierw przedstawiciele "Samej Ramy" zostali zaproszeni na spotkanie z okazji Jubileuszu 10-lecia działalności Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach. Spotkanie rozpoczęło się w samo południe w Hotelu "Dobosz". 10 lat minęło! Takimi słowami Waldemar Echaust - Dyrektor OSiR-u w obecności Burmistrza Polic podziękował wszystkim, którzy przez ostatnią dekadę wspierali działalność tej jednostki.

1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG

Wśród wyróżnionych znaleźli się przedstawiciele władz miasta, lokalni przedsiębiorcy oraz działacze sportowi i turystyczni. Prezes Samej Ramy został wyróżniony okolicznościowym podziękowaniem.

5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG

Ponadto zaproszonych gości powitała wystawa fotograficzna przedstawiająca najciekawsze wydarzenia z życia polickiego OSiR-u. Nie zabrakło tam też wątków z rowerami, "morsami" itp.

9.JPG
10.JPG

Aktor Teatru Polskiego Michał Janicki rozbawiał gości swoim występem, a kolorytu wokalnego dodała Karolina Szczepaniak - laureatka konkursu "Śpiewać każdy może". Uroczystość została zakończona losowaniem nagród i słodkim poczęstunkiem.

11.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG

Natomiast nie mniej ciekawe wydarzenie i to o charakterze rowerowym miało miejsce w pobliżu przejścia granicznego Karszno - Rieth. Otóż odbyło się tam uroczyste otwarcie nowej ścieżki rowerowej łączącej Polskę i Niemcy.

15.JPG
16.JPG
17.JPG

Punktualnie o godz. 14:00 Marszałek Olgierd Geblewicz w towarzystwie Starosty Polickiego, Burmistrza Nowego Warpna Władysława Kiragi, Nadleśniczego Antoniego Michnowicza i ks. kan. Stanisława Drewicza dokonali uroczystego przecięcia wstęgi na moście rzeki Myśliborka.

18.JPG
19.JPG
20.JPG

Oczywiście jako pierwsza na ścieżkę wjechała sześcioosobowa ekipa cyklistów PKC "Sama Rama" pod przewodnictwem Marka Ziemniewicza.

21.JPG
22.JPG

Burmistrz Władysław Kiraga przewidział chyba stosunkowo duży spadek temperatury w tym dniu i choć sam biegał tylko w marynarce, to zadbał aby wszystkim przybyłym cyklistom nie zabrakło gorącej herbaty, kawy, kiełbasy na ciepło, hamburgerów, a do kawki babeczek w różnych rodzajach, a na końcu zaproszono wszystkich na tort.

23.JPG
24.JPG
25.JPG
26.JPG

Były ławeczki, były stoliki, pamiątkowe kubki i miła atmosfera, ale do Polic dość daleko, bo 35 km, a do Szczecina 55 km więc po pożegnaniu gospodarzy wracamy do domu.

27.JPG
28.JPG
29.JPG

(wgaw)
(marekz)
(mah)
(gracjan)
(zibi)
(Lech Jewtuszko)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License