Byliśmy na Poetyckiej Wigilii

Na zaproszenie Ani Słowińskiej i Regionalnego Stowarzyszenia Literacko-Artystycznego w Policach wieczorem, 9 grudnia 2013 r. przedstawiciele Samej Ramy uczestniczyli w "Poetyckiej Wigilii".

1.JPG

Przy odświętnie przygotowanym stole usiedli zarówno Ci, którzy piszą jak i Ci, którzy czytają. Wszystkich zebranych powitała Gospodyni wieczoru słowami "Literaturą jak opłatkiem - trzeba się dzielić". I ani opłatka, ani pisanego słowa dla nikogo nie zabrakło.

2.JPG
3.JPG

Kosztując potrawy, które serwowała nam kuchnia kawiarni "Cafe Pit & Rock" poeci czytali swoje wiersze, a my turyści korzystając z wierszowanych podpowiedzi dzieliliśmy się wspomnieniami z rowerowych szlaków. Raz po raz, przy stole słychać było kolędę intonowaną przez Panią Helenkę Pilarską.

4.JPG
5.JPG

W atmosferze świątecznego nastroju zrobiliśmy sobie też pamiątkowe, "rodzinne zdjęcie", a także obejrzeliśmy wystawę pokonkursową szopek bożonarodzeniowych. Największe zainteresowanie budziła praca Wiktorii - uczennicy klasy trzeciej, której szopka wykonana była w całości z makaronu.

6.JPG
7.JPG
8.JPG

Na zakończenie niektórzy autorzy podpisywali swoje książki. Jurek domową bibliotekę wzbogacił o nową pozycję "Król Leszcz i inne opowiadania" Barbary Sowińskiej-Adamczyk uczestniczącej w tejże Wigilii.

9.JPG

Rozstając się wszyscy złożyli sobie najserdeczniejsze życzenia Zdrowych i Wesołych Świąt licząc na kolejne spotkanie niebawem, ale już w 2014 roku.


(wgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License