Każdy Ptaszek ma Swój Daszek 2011

W mroźny, sobotni poranek 12 lutego 2011 r. ponad 40 osobowa grupa miłośników ptaków zebrała się nieopodal polickiego mostu na rzece Łarpi.

1.JPG

Nie była to tylko młodzież szkolna ale również ich rodzice i dziadkowie. W rękach nieśli wykonane w domowych warsztatach ptasie domki dzieło chyba całej rodziny.

2.JPG
3.JPG
4.JPG

W sumie na brzegu polickiej rzeki pojawiło się 19 budek lęgowych i dwa karmniki. Po powitaniu przybyłych wyjaśniono wszystkim, że ta właśnie impreza pod nazwą "Każdy Ptaszek ma Swój Daszek" organizowana jest po raz szósty przez Policki Klub Cyklistów "Sama Rama", Stowarzyszenie Ekologiczne "Łarpia" i policki OsiR.

5.JPG
6.JPG
7.JPG

Po czym komisja złożona z aktywu turystycznego oceniła przydatność ptasich domków dla ich przyszłych użytkowników. Najlepszą budowlą była budka Artura Pietrzyka i Ryszarda Paczkowskiego z PSOUU rodowiskowy Dom Pomocy w Policach. Drugie miejsce przypadło Rozalce i Weronice Olszewskim z SP nr 8, a trzecie Sławkowi Chmielewskiemu, Pawłowi I Piotrowi Tyburskim a czwarte Nicoli Olejnik. Komisja postanowiła jednak nagrodzić wszystkich 21 wykonawców, a uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe znaczki.

8.JPG

Po wręczeniu nagród uczestnicy rajdu przeszli po grobli omijając zalaną ulicę Goleniowską na skutek wystąpienia z brzegów Łarpi w rejon potężnych kasztanowców, by tam powiesić jeden z ptasich domków. Pozostałe mieszkanka dla skrzydlatych sprzymierzeńców zostaną zawieszone w alei kasztanowej prowadzącej do byłego pałacu rodu von Ramin w Gunicach, za tydzień 20 lutego.

9.JPG
10.JPG

Na zakończenie mistrz ceremonii Marek Nowak uruchomił grila, na którym pieczono przyniesione ze sobą kiełbaski i inne wiktuały. Planowane przez organizatorów ognisko nie odbyło się na skutek zalania wodą wszystkich terenów nadbrzeżnych.

11.JPG

Organizatorzy dziękują Wydziałowi Oświaty i Kultury UG Police i Z.Ch. "Police" SA za pomoc w organizacji imprezy.

12.png


(wgaw)

Każdy ptaszek ma swój daszek

Teletydzień 18.02.2011, TV Presto Police


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License