Tegoroczna niezbyt ciężka ale długa zima sprawiła, że cały czas zajmujemy się naszymi skrzydlatymi sprzymierzeńcami. Po akcji budowania ptasich stołówek, wieszania ich na balkonach i parapetach oraz dokarmianiu ptaków nadchodzi czas na kolejny etap. Otóż zima nawet i ta najsroższa jednak musi się kiedyś skończyć i przyroda zacznie budzić się do życia. Wychodząc temu zjawisku na przeciw grupy młodzieży zaangażowane w ekologię otrzymały specjalne regulaminy ze wskazówkami i rysunkami dotyczącymi budowy ptasich domków. Akcja tworzenia sztucznych "dziupli" dla skrzydlatych sprzymierzeńców prowadzona jest na terenie gminy Police od szeregu lat. Podobnie jak w roku ubiegłym tak i w tym toczyła się pod hasłem "Każdy ptaszek ma swój daszek".

W sobotę 23 lutego 2013 r. dzieci i dorośli przynieśli na teren Kompleksu OSiR przy ul Piaskowej tym razem 19 wykonanych przez siebie budek lęgowych. Technika budowy i wygląd ptasich budowli była różna. Toteż jury pod przewodnictwem pracownicy Nadleśnictwa Trzebież Jolanty Michnowicz przyjęło zasadę oceny domków z punktu widzenia ptaków. Decydował warunek, które budowle na pewno zostaną zasiedlone.
Wg oceny komisji jako najlepsze prace uznano budki Krzysztofa Szyszki, Artura Medyny i Natalii Gałki. Na wyróżnienie zasłużył dwupoziomowy ptasi domek Karoliny Radzimskiej. Jury było tak wspaniałomyślne, że nagrodziło upominkami wszystkich autorów budowli.
W dalszej części imprezy rozegrano kilka edycji konkursu przeciągania liny oraz biegu z jajkiem. Najlepiej wypadli w tych konkurencjach: Natalia Raszewska, Rozalka Olszewska, Kajetan Serbinowski i Elena Evangelopoulos. Zwycięzców konkursów nagrodzono, a wszyscy uczestnicy imprezy w liczbie ok. 50 osób otrzymało pamiątkowe znaczki.
Organizatorzy: PKC "Sama Rama", SE "Łarpia", policki OSiR, Wydziały Oświaty i Ochrony Środowiska UG Police i Nadleśnictwo Trzebież serdecznie dziękują wszystkim, którzy wspomogli organizację tego ekologicznego spotkania. Jakby tego było mało, to część budek przedstawiciele organizatorów zabrali do Starego Leśna gdzie zawieszono je na pobliskich drzewach.
Obok, na terenie siedziby Koła Łowieckiego nr 272 "Słonka" przebiegało Spotkanie Integracyjne Szczecińskich Klubów Rowerowych, do którego włączyli się również i nasi działacze.
Przy ognisku, w którym pieczono kiełbaski wręczono kilku osobom wyróżnienia za działalność na niwie turystyki rowerowej w szeregach PTTK. Ten punkt programu był praktycznie ostatnim kończącym przebieg imprezy. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe plakietki.
(wgaw)
(adalbert)
(micolski)