Każdy Ptaszek ma Swój Daszek 2015

I znów jak co roku w miesiącu lutym policcy przyjaciele skrzydlatych reprezentantów przyrody spotkali się 14 lutego 2015 r. by wziąć udział w dwunastej już imprezie ekologicznej pod hasłem "Każdy Ptaszek ma Swój Daszek". Organizatorzy wcześniej rozesłali do polickich jednostek oświatowych regulaminy ze wskazówkami jak powinna być zbudowana budka lęgowa dla każdego z gatunków Ptaków. Stosując się do tego na polanę za SP nr 8 przybyło 45 uczestników przynosząc ze sobą 15 ptasich domków.

1.JPG

Prezes SE "Łarpia" w imieniu "Samej Ramy", polickiego OSiR-u i Nadleśnictwa Trzebież przywitał uczestników korzystając tym razem z długiej rury (baterie w tubie mimo zabiegów ich podgrzewania odmówiły posłuszeństwa), następnie powołano trzyosobowe jury, które oceniło przydatność ptasich budowli.

2.JPG
3.JPG
4.JPG

Zdaniem jury najlepszymi budowniczymi byli Artur Medyna ze Szkoły Podst. nr 7 ze Szczecina, Karolina Radzimska z SP nr 48 z dziadkiem Waldkiem, Gustaw Martyniuk z siostrą - oboje z Przedszkola w Tanowie i dziadkiem Jackiem, Julia Brzuszkiewicz i Kacper Bierbasz z SP nr 8 Police. Jury w porozumieniu z organizatorami nagrodzili wszystkich ptasich architektów.

5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG

Trzaskające ognisko zapraszało wprost do pieczenia kiełbasek, a bogato udekorowany w smakołyki, kawę i herbatkę stół Anety Bały budził zainteresowanie wszystkich uczestników imprezy.

9.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG
13.JPG

W dalszej części imprezy organizatorzy zaprosili wszystkich do dwumeczu w "przeciąganiu liny" w konkurencji "dzieci kontra organizatorzy". Zmagania zakończyły się dwukrotnym remisem, a młodzi siłacze zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe znaczki.

14.JPG
15.JPG
16.JPG
17.JPG

Imprezę zakończono zamocowaniem na drzewach dwóch budek lęgowych. Pozostałe ptasie domki zostaną przekazane leśnikom z Nadleśnictwa Trzebież. Wiele dyskusji wzbudziły budki lęgowe dla gągołów. Warto pamiętać, że ten rodzaj kaczki gnieździ się w dziuplach lub budkach lęgowych zawieszonych na wysokości co najmniej 3 m. Pisklęta o własnych siłach muszą wydostać się z lęgowiska i sfrunąć z wysokości na ziemię.

18.JPG
19.JPG
20.JPG

Organizatorzy dziękują Wydziałowi Oświaty UG Police, Wydziałowi Promocji UG Police, Dyrekcji Z.Ch. "Police" za pomoc u urzeczywistnieniu tej edukacyjnej imprezy.

21.JPG
22.JPG

(wgaw)
(zbyszek ż.)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License