Każdy Ptaszek ma Swój Daszek 2016

I znów jak co roku, w miesiącu lutym przyjaciele skrzydlatych reprezentantów przyrody spotkali się 27 lutego 2016 r. na polanie rekreacyjnej za policką Szkoła Podstawową nr 8 by wziąć udział w trzynastej z rzędu imprezie Każdy Ptaszek ma Swój Daszek.

1.JPG
2.JPG
3.JPG

Mimo mroźnego poranka, przy pięknym słońcu jeszcze przed godz. 10:00 na polanie pojawiło się blisko 80 uczestników imprezy niosąc ze sobą ptasie mieszkanka, których witał Prezes "Samej Ramy".

4.JPG
5.JPG

Organizatorzy zaproponowali aby wszyscy wykonawcy budek ustawili się w szereg, a trzyosobowe jury złożone z polickich pedagogów pod kierunkiem Jurka Szczęsnego oceniało wykonane prace.

6.JPG
7.JPG
8.JPG

Wszystkie ptasie domki były wynikiem wytężonej pracy dzieci, ich rodziców lub dziadków. Były różne techniki i formy toteż komisja miała wiele trudności by wytypować te najlepsze spośród 54 budowli.

9.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG

Jak się okazało najciekawsze domki skonstruowali wychowankowie Małgorzaty Medyny nauczycielki z SP nr 8: Emil Kołodziejczyk z tatą Jackiem, Fabian Kapczyński z dziadkiem Stasiem, Liwia Bidler z dziadkiem Marianem i Malina Andrzejczyk oraz wychowankowie pań Anny Gawrońskiej i Krystyny Wilińskiej z SP nr 3: Oliwia Morszyna i Alicja Przespolewskia z tatą Pawłem. Jury po naradzie z organizatorami nagrodziło wszystkie prace doceniając wkład uczestników tego niecodziennego konkursu.

13.JPG
14.JPG
15.JPG
16.JPG

Po wręczeniu nagród zaproszono wszystkich do ogniska, w którym upieczono kiełbaski i inne wiktuały, raczono się gorącą herbatką i kawą przegryzając słodkościami. Poproszono też wszystkich do "rodzinnego zdjęcia".

17.JPG
18.JPG
19.JPG
20.JPG
21.JPG
22.JPG

Rozegrano też konkurs przeciągania liny. Mimo wielkich wysiłków ze strony chłopców w tym konkursie dwukrotnie wygrały dziewczynki. Zwycięzcom konkurencji wręczono drobne upominki a wszystkim uczestnikom imprezy pamiątkowe znaczki.

23.JPG
24.JPG
25.JPG

Na zakończenie imprezy organizatorzy PKC "Sama Rama", policki OSiR, SE "Łarpia", Wydz. Oświaty UG i Nadleśnictwo Trzebież zaprosili wszystkich uczestników na kolejne imprezy. Młodzież odchodząc w większości pozostawiła ptasie domki do zawieszenia przez leśników na terenie Puszczy Wkrzańskiej.

26.JPG
27.JPG
28.JPG

W trakcie podsumowania imprezy, przy kubku kawy przedstawiciele Klubu "Jantarowe Szlaki" wręczyli Prezesowi dwa pamiątkowe kufle do kolekcji. Również jak zwyczaj każe jeden z ptasich domków ulokowali na terenie ogrodów działkowych "Nad Grzepnicą".


(wgaw)
(adalbert)
(mietek)
(snowicki)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License