Każdy Ptaszek ma Swój Daszek 2017

W sobotę 04 marca 2017 r. odbyła się kolejna edycja imprezy pod hasłem Każdy Ptaszek ma Swój Daszek. Z inicjatywy PCK "Sama Rama" i polickiego OSiR-u spotkaliśmy się na terenie Kompleksu OSiR w Policach przy ul. Piaskowej. Do mety tego ekologicznego spotkania przybyło blisko stu uczestników przynosząc tym razem 19 budek lęgowych, jeden karmnik oraz karmę dla zwierząt.

1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG

Po ocenie budek, za najciekawsze zostały uznane prace wykonane przez Artura Medynę z SP nr 7, Agnieszkę Żurawską z SP nr 3, Tomka Chmielewskiego, Alicję Gaździńską, Marinę Andrzejczyk, Kubę Siwielę i Monikę Król wszyscy z SP nr 8. Głównym atutem tych domków, na co zwracało jury było to, aby ich konstrukcja umożliwiała czyszczenie ich po sezonie. Komisja zadecydowała, że wszyscy budowniczowie zostali nagrodzeni.

6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG
10.JPG

Po wręczeniu upominków rozpoczęły się konkursy sprawnościowe. W "biegu z jajkiem" najlepszymi okazali się: Martyna Zawitkowska, Agnieszka Żurawska, Fabian Staniak, Konstantinos Lolas i Marcin Satkowski z Tanowa. Równolegle do tej konkurencji odbywało się "Łowienie rybek", w którym najsprawniej radzili sobie Dorin Senderowski, Emilia Pasik, przedszkolak Jaśko Fiduszko i Mirosława Barabasz.

11.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG

W tym czasie na grillu odbywało się pieczenie kiełbasek, które uczestnicy imprezy pałaszowali ze smakiem.

16.JPG
17.JPG
18.JPG
19.JPG
20.JPG

Na zakończenie odbył się konkurs "Przeciągania liny", wręczenie zwycięzcom upominków, a wszystkim uczestnikom pamiątkowych znaczków.

21.JPG
22.JPG
23.JPG
24.JPG

Organizatorzy serdecznie Wydziałowi Oświaty UG Police i Wydziałowi Promocji Starostwa Powiatowego za pomoc w urzeczywistnieniu imprezy. Specjalne podziękowania należą się wszystkim wykonawcom budek lęgowych. Zostaną one przekazane leśnikom z Nadleśnictwa Trzebież i do Trangranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Zalesiu.


(wgaw)
(adalbert)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License