Każdy Ptaszek ma Swój Daszek 2018

W sobotni mroźny ranek 10 lutego 2018 odbył się kolejny, ekologiczny rajd pod hasłem "Każdy Ptaszek ma Swój Daszek". Uczestnicy imprezy w liczbie 60. osób spisali się na 5+ i dostarczyli na polanę rekreacyjną za Szkołą Podstawową nr 8 w Policach aż 29 budek lęgowych dla ptaków.

1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.jpg

Najbardziej przydatne ptasie domki zbudowali Adrian Boulonge, Alicja Gazińska i Piotr Gadomski - wszyscy z polickiej "ósemki" i Artur Medyna ze Szkoły Podst. nr 7 w Szczecinie. Jury postanowiło wyróżnić niektóre budki wykonane nową technologią i z zastosowaniem nowatorskich rozwiązań. Były to prace Jaśka Fiedziuszko, Jakuba Kurjaty, Oskara Hudeńskiego, Jakuba Koścółka, Liwi Bidler i Korneli Hetmańskiej. Jury zadecydowało również, że wszyscy budowniczowie ptasich domków otrzymają skromne upominki.

5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.jpg

W dalszej części imprezy Prezes PKC "Sama Rama" wręczył Oznakę "Siedmiomilowe Buty OTP" i "Dziecięcą Odznakę Turystyczną PTTK" przedszkolakowi Jaśkowi Fiedzuszko oraz okazjonalny upominek.

10.JPG
11.JPG
11a.jpg
11b.jpg
11c.jpg

Było też ognisko, przy którym można było ogrzać się i upiec kiełbaski. Dla rozgrzewki (-5o C) rozegrano konkursy "przeciągania liny". Potem wieszano budki lęgowe na pobliskich drzewach. Na zakończenie każdy uczestnik imprezy otrzymał pamiątkowy znaczek.

12.JPG
13.JPG
14.jpg
15.jpg
16.jpg

Organizatorzy "Sama Rama" i OSiR Police serdecznie dziękuje za wsparcie imprezy Wydziałowi Oświaty i Kultury UG Police, Nadleśnictwu Trzebież i Centrum Ogrodniczemu "Stary Dworzec" w Policach, a skrzydlaci mieszkańcy lasu dziękują wszystkim wykonawcom ptasich domków.

17.jpg
18.jpg
019.jpg

(wgaw)
(aga)
(lila)
(ania)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License