Każdy Ptaszek ma Swój Daszek 2019

Jedną z pierwszych form pracy Stowarzyszenia Ekologicznego "Łarpia", polickiego OSiR-u i "Samej Ramy" na rzecz przybliżenia społeczeństwa Polic do otaczającego nas środowiska naturalnego było zorganizowanie w dniu 28 lutego 2000 roku imprezy edukacyjno - ekologicznej "Każdy Ptaszek ma Swój Daszek". Wcześniej podobne akcje robiliśmy pod hasłem "Pomagamy Mieszkańcom Pól i Lasów". Kontynuując ten cykl imprez 02 marca 2019 roku po raz dwudziesty spotkaliśmy się na polanie rekreacyjnej za Szkołą Podst. nr 8, wybraną na miejsce zakończenia tej imprezy.

1.JPG
2.JPG
3.JPG

Zadaniem każdej uczestniczącej drużyny (2-4 osób) zgodnie z regulaminem było wykonanie przynajmniej po jednej budce lęgowej dla ptaków. I tym razem dzieci i ich rodzice czy dziadkowie stanęły na wysokości zadania. Ogółem wykonano i dostarczono na metę aż 40 ptasich domków. Wybrana komisja konkursowa oceniła wykonanie i przydatność domków, które lada dzień mają zasiedlić ptaki.

4.JPG
5.JPG
5a.JPG
5b.JPG

Ich zdaniem do najlepszych należy zaliczyć prace wykonane przez Karolinę Radzimską z SP nr 6, Jaśko Rubaj z Przedszkola w Tanowie i Marcela Pleskot z polickiej "ósemki". Najwięcej budek wykonała młodzież pod kierunkiem Małgorzaty Medyny ze Szkoły Podstawowej nr 8. Ponadto komisja Konkursowa zadecydowała, że wszystkie "ptasie mieszkanka" nadają się do zasiedlenia, toteż organizatorzy nagrodzili wszystkie prace.

6.JPG
6a.JPG
7.JPG
8.JPG
8a.JPG

Część domków dzieci wraz z rodzicami same zawieszą w przydomowych sadach i ogrodach, część członkowie "Samej Ramy" ulokują w pobliskim starodrzewie pozostałe domki zostaną przekazane do zaprzyjaźnionego Nadleśnictwa Trzebież. W trakcie imprezy uczestnicy mogli upiec kiełbaski w ognisku, delektować się słodyczami i gorącymi napojami a także brać udział w zabawach sprawnościowych - "przeciąganie liny" czy "bieg z jajkiem".

9.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG
13.JPG

W tej ostatniej konkurencji w poszczególnych grupach wiekowych najlepiej radzili sobie: Igor Łukaszewski, Wiktor Szulc, Nikola Łukaszewska, Fabian Kopczyński i bracia Chmielewscy. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe znaczki. Kolejną imprezą będzie "Rajd Szlakiem Polickiego Bobra" już w najbliższą sobotę 9 marca.

14.JPG
15.JPG
16.JPG
17.JPG
18.JPG

(wgaw)
(adalbert)
(ania)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License