VII Polickie Palenie Choinek 2016

Już po raz siódmy PKC "Sama Rama" i SE "Łarpia" 16 stycznia 2016 r. zaprosiły mieszkańców Polic na Polickie Palenie Choinek pod hasłem "Zabierz swoją starą". Wcześniej bo już od 7 stycznia na polanę za Szkołą Podstawową nr 8 zwieźliśmy ok. 160 wyrzuconych przez mieszkańców choinek.

1.jpg
2.JPG
3.JPG

Organizatorzy chcąc mieć pewność, że choinki się zapalą, rozpalili wcześniej niewielkie ognisko oświetlające nieco polanę. W tym czasie przybywający tu mieszkańcy przyciągnęli kolejne drzewka. Na spotkanie przybył również Burmistrz Polic Władysław Diakun i Wiceburmistrz Maciej Greinert. Punktualnie o godz. 19:00 nastąpiło powitanie  przybyłych miłośników palenia choinek oraz dwóch stacji telewizyjnych. Chór turystek odśpiewał na melodię piosenki "Hej Sokoły" hymn Noworocznego Pożegnania Choinek.

4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG
9a.JPG

W tym też czasie wyznaczone osoby wrzucały do ognia jodłowe drzewka, które z trzaskiem i tysiącami iskier lecących w niebo spopielały się w płomieniach ogniska. Przy jego świetle rozegrano konkurs "Rzutu choinką na odległość". Wśród dzieci najlepiej spisał się Piotrek Nowak przed Rakoczym i Łosek. Dorośli mieli utrudnione zadanie, bo choinka dla nich była nieco cięższa. W grupie pań najdalej rzuciła Małgorzata Wiercińska. Z panów najlepiej spisał się Mirosław Tuczyński. Wszystkich zwycięzców obdarowano drobnymi upominkami.

10.JPG
11.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG
16.JPG

Korzystając ze światła ogniska przy muzyce akordeonu, którą w pięknym stylu prezentował Wiesiu Klimkiewicz z Klubu "Wkrzanie", przypomniano wszystkim, że palenie świątecznych choinek na początku stycznia, przeważnie 6 stycznia, jest tradycją w Holandii i Belgii. W Polsce na Żywiecczyźnie powszechnie praktykowany jest zwyczaj palenia ubiegłorocznych choinek w ogrodzie czyli odymianie dla zapewnienia urodzaju owoców.

17.JPG
18.JPG
19.JPG
20.JPG

"Sama Rama" paląc przyniesione przez mieszkańców jodełki propaguje w ten sposób godziwe i ekologiczne rozstanie się z drzewkiem bożonarodzeniowym i to w wielu przypadkach poświęconym przez kolędujących kapłanów. Dlaczego to uwielbiane nie tak dawno drzewko ma walać się przy śmietniku czy nie lepiej aby właśnie tak zakończyło swój żywot.

21.JPG
22.JPG
23.JPG

W dobrych warunkach terenowych, na lekko zaśnieżonej polanie rozegrano konkurs przeciągania liny. Zmagania z liną dały wszystkim szansę rozruszania się w terenie. Wszystkich uczestników tej konkurencji również obdarowano pamiątkowymi smyczami lub breloczkami.

24.JPG
25.JPG
26.JPG
27.JPG

Kiedy w dopalających się choinkach pieczono kiełbaski, organizatorzy mieli chwilę wytchnienia aby napić się kawy i spróbować tortu specjalnie przygotowanego przez Jurka Szczęsnego.

28.JPG
29.JPG
30.JPG
31.JPG
32.JPG

Około godz. 22:00 organizatorzy kończąc imprezę zaprosili wszystkich na kolejne turystyczne spotkanie czyli Nocny Rajd z Pochodniami tym razem w piątkowy wieczór 05 lutego. Wymarsz na trasę o godz. 19:00 spod polickiego Centrum Handlowego "Kinga".

33.JPG
34.JPG

(wgaw)
(adalbert)
(rzepkawojciech)
(monika)
(wioleta)

Internetowa Telewizja Regionalna "HB"


Telewizja TV Police

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License