Dni Kultury łowieckiej w Trzebieży

1 czerwca 2014 r. zostaliśmy zaproszeni do Trzebieży na uroczystości z okazji 50 rocznicy Koła Łowieckiego "Kania" i 90 rocznicy działalności Lasów Państwowych.

1.JPG
2.JPG

Obchody rozpoczęły się Mszą Hubertowską czyli XXX Jubileuszowym Odpustem Leśnym w kościele pw. Podwyższenia Krzyża św., którą celebrował abp Andrzej Dzięga.

3.JPG
4.JPG
5.JPG

Po Mszy św. w ramach przemarszu wszyscy udali się promenada na teren OSiR-u gdzie w samo południe red. Joanna Osińska przywitała zaproszonych gości. W asyście pocztów sztandarowych Marszałek Województwa Olgierd Gieblewicz i Burmistrz Władysław Diakun dokonali otwarcia imprezy.

6.JPG
7.JPG
8.JPG

W ramach pikniku myśliwskiego przedstawiciele władz centralnych PZŁ udekorowali kilkunastu działaczy Kół "Kania", "Jeleń", "Sokół" i innych wysokimi odznaczeniami resortowymi.

9.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG

Po tej części wystąpił Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej PZŁ "Capella Zamku Rydzyńskiego"była też degustacja kuchni myśliwskiej i potraw z dziczyzny. Była też wystawa pt. "Bogactwo przyrodnicze i łowiectwo Puszczy Wkrzańskiej", prezentacja kultury i gospodarki polskich i niemieckich myśliwych, pokaz psów, sokolników i sygnalistów.

13.JPG
14.JPG
15.JPG
16.JPG
17.JPG
18.JPG
19.JPG
20.JPG
21.JPG
22.JPG

Wszyscy uczestnicy pikniku zostali obdarowani pamiątkowymi znaczkami a przedstawiciele "Samej Ramy" zostali zaproszeni na myśliwski poczęstunek.

23.JPG
24.JPG

(wgaw)
(marekz)
(joanna)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License