Dzień Ziemi 2010

Dzień Ziemi 2010 organizowany corocznie przez polickie SE "Łarpia" i PKC "Sama Rama" został zainaugurowany 12 kwietnia 2010 r. niezwykłą lekcją ekologii na działce nr 44 położonej na terenie ROD "Nad Grzepnicą.

Na teren ogrodów sąsiadujących ze Szkołą Podstawową nr 8 przyszły dzieci z klasy 0 "a" z nauczycielką Anną Zwierzchowską by poznać tajniki życia przyrody i pracy ogrodnika. Lekcja zawierała nie tylko demonstracje prac ziemnych i służących do tego celu narzędzi ale również posiadała elementy zajęć ruchowych. W trakcie zabawy m.in. rozegrano konkurs biegu z jajkiem, w którym najlepszymi okazali się Mateusz Neserman, Paulina Grabowska i Bartek Soroczyński.

1.JPG

Z kolei 9 maja z okazji "Dnia Ziemi", tym razem wspólnie z Wydziałem Ochrony Środowiska UG zorganizowaliśmy kolejne sprzątanie brzegów i wód płynącej przez nasze miasto rzeki Łarpi.

Akcję tę rozpoczęto rankiem, zapaleniem zniczy na grobie znanego ornitologa i ekologa inż. Jerzego Noskiewicza, w 21 rocznicę jego śmierci.

2.JPG

Zasadnicza część akcji sprzątania miała jednak miejsce nad Łarpią, nieopodal polickiego rynku, w rejonie ul. Goleniowskiej. Penetrując brzeg rzeki i wyspy Polickie Łąki zauważono, że wśród zalegających śmieci pozostało dużo niezebranych, a uszkodzonych worków po piasku z jesiennej powodzi oraz duże ilości odpadów poprzemysłowych.

3.JPG
4.JPG
5.JPG

Ogółem w trakcie sprzątania zebrano ok. 7 m3 różnego rodzaju śmieci wyrzucanych głównie przez okolicznych mieszkańców i przebywających tu najczęściej polickich wędkarzy.

6.JPG

Po zakończeniu akcji sprzątania, kontynuacją Dnia Ziemi w Policach był udział w VIII Rodzinnym Rajdzie Rowerowym i sprzątaniu brzegów jeziora Goślickiego.


(wgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License