Dzień Ziemi 2011

Podobnie jak w roku ubiegłym tak i w tym 28 kwietnia z okazji Dnia Ziemi 2011, na działce nr 44 ROD „Nad Grzepnicą” odbyła się niecodzienna lekcja ekologii. Program spotkań z dziećmi w tym ogródku został zainaugurowany sześć lat przez nauczycielkę Annę Zwierzchowską. Przez te lata wspólnie z działaczami SE "Łarpia" i PKC "Sama Rama" dzieci z najmłodszych klas poznają tajniki uprawy roślin czy tajemnice świata zwierzęcego egzystującego w sadach i ogrodach.

1.JPG

Na teren ogrodów sąsiadujących ze Szkołą Podstawową nr 8 przyszły dzieci z klasy 0 "a" właśnie tej szkoły ze swoimi nauczycielkami. Lekcja zawierała nie tylko demonstracje prac ziemnych związanych z uprawą roślin i służących do tego celu narzędzi ale również posiadała elementy zajęć poznawczych. Dzieci mogły zobaczyć z bliska w stanie naturalnym budowę poszczególnych kwiatów m.in. magnolię, bratki, tulipany, narcyze czy sasanki.

2.JPG

Największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudzało urządzenie odstraszające krety oraz konstrukcje budek lęgowych dla sikorek i szpaków. Na zakończenie odbył się konkurs na temat poznanego na tej lekcji materiału. Wszyscy otrzymali drobne upominki.


(wgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License