Dzień Ziemi 2012

Akcję "Dzień Ziemi" PKC "Sama Rama" i SE "Łarpia" kontynuuje już od szeregu lat. Toteż 21 kwietnia 2012 roku ponad dwudziestoosobowa grupa naszych członków pojawiła się na rowerach przy moście na rzece Łarpia przy ul. Dębowej.

1.JPG
2.JPG

Teren przylegający do mostu to również baza wodniaków skupionych w naszym Stowarzyszeniu postanowiliśmy więc posprzątać okolice "naszej" działki, a było co robić. Bliżej nieokreśleni "policzanie" zapewne pod osłoną ciemności po drugiej stronie mostu na wyspie Polickie łąki urządzili sobie wysypisko wszelkiej maści odpadów gospodarczych.

3.JPG
4.JPG
5.JPG

Półtoragodzinne sprzątanie przyniosło efekt w postaci zgromadzenia w miejscu składowania ok. 5 metrów sześciennych śmieci. Największe zdumienie sprzątających budziła duża ilość zebranych elementów samochodów osobowych, głównie zderzaków i opon. Nie brakowało też obudów telewizorów jak i też pozostałości po remontach mieszkań.

6.JPG

Kontynuacją akcji Dnia Ziemi w SE Łarpia będzie lekcja ekologiczna na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych "Nad Grzepnicą" w dniu 11 maja br. dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 8.


(wgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License