Dzień Ziemi 2015

Tegoroczną akcję pod hasłem "Dzień Ziemi" członkowie PKC "Sama Rama" i SE "Łarpia" rozpoczęli rankiem 18 kwietnia 2015 r. od zapalenia zniczy przed pomnikiem Ludwiga Giesebrechta - ekologa, archeologa i poety  niemieckiego, który w II połowie XIX w. prowadził prace wykopaliskowe na skarpie przy ul. Dębowej.

1.JPG
2.JPG

Po tej budującej chwili dzielimy się na trzy grupy, rozdzielamy worki i rękawice, a potem przystępujemy do sprzątania terenu. Teren przylegający do mostu przy ul. Dębowej to również baza wodniaków skupionych w naszym Stowarzyszeniu postanowiliśmy więc posprzątać okolice "naszej" działki, oraz fragmentu wyspy Polickie Łąki.

3.JPG
4.JPG

Osoby sprzątające boli fakt, że zbierane śmieci to nic innego jak opróżnione pojemniki z odzieżą, które zostały ograbione przez osoby nieodpowiedzialne.  Nieprzydatne rzeczy z pojemników zostały wrzucone do Łarpi i w trzcinowisko. Jest też trochę odpadów gospodarczych.

5.JPG
6.JPG

Opróżniamy też kubły na terenie naszego obejścia, a Andrzej przy pomocy swojego canoe zbiera śmieci wrzucone w nurt  rzeki.   Półtoragodzinne sprzątanie przyniosło efekt w postaci zgromadzenia w miejscu składowania ok. 4 metrów sześciennych śmieci.

7.JPG
8.JPG
9.JPG

(wgaw)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License