Dzień Ziemi 2016

Akcję "Dzień Ziemi" PKC "Sama Rama" i SE "Łarpia" kontynuuje już od szeregu lat. W tym roku 23 kwietnia delegacja naszych kolegów rozpoczęła ją złożeniem wiązanki kwiatów i zapaleniem zniczy na grobie znanego ornitologa i ekologa inż. Jerzego Noskiewicza w dniu, kiedy obchodził swoje imieniny.

1.JPG
2.JPG

Potem już nieco większą grupą spotkaliśmy się przy moście na przystani Stowarzyszenia Ekologicznego "Łarpia" przy ul. Dębowej.

3.JPG

Po rozdaniu rękawic i worków postanowiliśmy posprzątać okolice "naszej" działki, nad brzegiem Łarpi i na terenie wyspy "Polickie Łąki". W krótkim czasie zorientowaliśmy się, że było co robić. Bliżej nieokreśleni "policzanie" zapewne pod osłoną ciemności, po drugiej stronie mostu, już na wyspie urządzili sobie wysypisko wszelkiej maści odpadów gospodarczych. Najgorszym było to, że z mostu do wody zrzucono nie tylko opony samochodowe, ale również wielki materac, w który wkręciła się śruba napędowa jednej z łodzi motorowych, zupełnie ją uszkadzając.

4.JPG
5.JPG

Godzinne sprzątanie przyniosło efekt w postaci zgromadzenia w miejscu składowania ok. 3 metrów sześciennych śmieci. Największe zdumienie sprzątających budziła duża ilość zebranych elementów samochodów osobowych, głównie zderzaków i opon. Nie brakowało też pozostałości po napojach, zarówno szklanych i plastikowych jak również materiałów po remontach mieszkań. Niestety nie daliśmy rady wyciągnąć wrzuconej chyba jeszcze jesienią opony od tylnego koła traktora.

6.JPG
7.JPG

(wgaw)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License