Dzień Ziemi 2018

Doroczną akcję związaną z Dniem Ziemi członkowie SE Łarpia i PKC Sama Rama rozpoczęli rankiem 22 kwietnia 2018 roku zapaleniem zniczy na grobie naszej koleżanki klubowej Bogusi Nowickiej, która po raz pierwszy nie wzięła udziału w akcji oraz na mogole znanego ornitologa i ekologa inż. Jerzego Noskiewicza.

1.JPG
2.JPG
3.JPG

W tym czasie na polickim rynku pojawił się transparent mówiący o akcji obchodów "Dnia Ziemi", a przy moście na ul. Goleniowskiej oczekiwało blisko 30. osobowa grupa osób gotowych do udziału w tym zamierzeniu.

4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG

Po rozdaniu rękawic i worków na śmieci penetrowaliśmy brzegi rzeki i teren wyspy Polickie Łąki zbierając różnego rodzaju śmieci. Kilka osób zajęło miejsca w kajakach i z powierzchni wody zbierano a przybrzeżnych zarośli wyciągano duże ilości odpadów. Przy użyciu bosaków wyciągano zalegające na dnie opony samochodowe.

9.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG
16.JPG

Po blisko dwóch godzinach sprzątania zebraliśmy ogółem 8 - 9 m sześciennych różnego rodzaju śmieci wyrzucanych głównie przez okolicznych mieszkańców i przebywających najczęściej tu, nad rzeką osób wędkujących.

17.JPG
18.JPG
19.JPG

Dalszą część obchodów Dnia Ziemi przeniesiono na teren Stanicy Wodnej SE "Łarpia" na ul. Dębową, gdzie przy ognisku pieczono kiełbaski oraz omawiano plany dalszego zagospodarowania Stanicy. Zrobiono też pamiątkowe zdjęcia, a dzięki pomocy Wydziału Ochrony Środowiska UG wręczono wszystkim pamiątkowe znaczki.

20.JPG
21.JPG
22.JPG

Duże zainteresowanie zwłaszcza dzieci budził kary kucyk Kuba, który od pierwszego dnia wiosny pracuje na Stanicy jako żywa kosiarka do trawy. Organizatorzy akcji serdecznie dziękują wszystkim osobom , którzy wzięli udział w sprzątaniu Łarpi i wyspy Polickie Łąki a w szczególności Izie Jamrozińskiej za przygotowanie tematycznych transparentów.

23.JPG
24.JPG
25.JPG
26.JPG

(wgaw)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License