Dzień Ziemi 2019

Akcję "Dzień Ziemi" PKC "Sama Rama" i SE "Łarpia" kontynuuje już od szeregu lat. W tym roku całe przedsięwzięcie zorganizowaliśmy nieco wcześniej, bo 13 kwietnia 2019 r. Podyktowane było to tym, że obchodzony corocznie "Dzień Ziemi" akurat przypada na drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Spotkaliśmy się przy moście nad policką rzeką Łarpia przy ul. Goleniowskiej. Po rozdaniu worków na śmieci i rękawic dwa zespoły ruszyły do akcji.

1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG

 
Większość dziesięcioosobowej grupy sprzątały brzegi natomiast jedna załoga na canoe zbierała nieczystości z powierzchni wody Łarpi. Tym razem naprawdę było co robić. Po prostu śmieci jest coraz więcej.

5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG

 
Blisko dwugodzinne sprzątanie przyniosło efekt w postaci zgromadzenia w miejscu składowania ok. 5 metrów sześciennych śmieci. Największe zdumienie sprzątających budziła duża ilość zebranych elementów samochodów osobowych głównie opon. Bardzo dużo zebrano butelek po napojach i śmieci po …. wędkarzach - czekamy, kiedy oni również zaczną sprzątać ten teren. Nieco mniej odpadów zebrała załoga pływająca, która składowała je przy moście przy ul. Dębowej. Tu królowały butelki i opony od ciężarówki.

10.JPG
11.JPG
12.JPG

 
Akcję zakończyliśmy ogniskiem z pieczeniem kiełbasek i innych wiktuałów. każdy uczestnik otrzymał pamiątkową przypinkę. Po południu na mogile ś.p. Jurka Noskiewicza, naszego przyjaciela ekologa, kierownika Stacji Ornitologicznej Świdwie zapaliliśmy znicze.

13.JPG
14.JPG
15.JPG

(wgaw)
(snowicki)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License