Elegancki Przejazd Rowerowy

Ulepszanie czegoś co było znaczące w comiesięcznych spotkaniach cyklistów nie zawsze wychodzi na dobre. Niewątpliwym przykładem takich działań była zamiana popularnej Szczecińskiej Masy Krytycznej na Elegancki Przejazd Rowerowy.

1.jpg

Przez takie poczynania impreza, która rozpoczęła się 26 września 2014 r. na szczecińskim placu Lotników odbywała się w dużo skromniejszej obsadzie niż działo się to wcześniej. Pojawiło się ok. stu osób i to niekoniecznie w eleganckich strojach. Tym razem "Samą Ramę" reprezentowały trzy osoby.


Dla uczestników Przejazdu przygotowano specjalne torby, wiatraczki, a uczestnicy, jak zwykle dostarczyli zebrane nakrętki od napoi dla Adriana Nowakowskiego, na jego wymarzony wózek.

7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg

Potem był chyba najśmieszniejszy w historii tych imprez konkurs rzutu surowymi jajkami do kapelusza, który wygrała Tunisława i jej partner z drużyny. Oczywiście był to konkurs z nagrodami.


Po czym Tomek Kuna zaprosił wszystkich na przejażdżkę ulicami Szczecina. Pojechaliśmy więc w asyście zmotoryzowanych patroli policji na sygnale i lekko siąpiącego deszczu. Trasa wiodła głównie ulicami Pogodna.


Zmoknięci co nieco zakończyliśmy przejazd przed budynkiem Rektoratu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, na pl. J. Szczerskiej, gdzie akurat zaczynała się coroczna "Noc Naukowców". Młode pokolenie Samej Ramy dzielnie uczestniczyło w tych "nocnych eksperymentach". (zdj. 24,25,25a,25b,25c,26,27)


Kończąc imprezę pożegnaliśmy się z uczestnikami wrześniowej rowerowej wędrówki po mieście i umówiliśmy się na kolejne, grudniowe czyli Mikołajkowy Przejazd Rowerowy.


(adalbert)
(anhel)
(tunisława)
(studio na tandemie)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License