Ferie z historią

Tegoroczne ferie szkolne zaskoczyły chyba wszystkich optymistów organizujących kuligi i zabawy na śniegu. Toteż policki OSiR nie chcąc aby ferie spędzać w domu organizuje rozliczne imprezy w terenie. W pierwszym tygodniu organizowano wycieczki piesze w rejon trzebieskiego klifu nad Zalew Szczeciński. W drugim tygodniu ferii praca z dziećmi objęła rejon Polic.

1.JPG

Podobnie jak w latach ubiegłych PKC „Sama Rama” i SMZP „Skarb” współpracujące z OSiR-em udziela pomocy w prowadzeniu wycieczek w terenie.

2.JPG

Jedna z takich właśnie wycieczek po terenach byłej fabryki benzyny syntetycznej odbyła się 24 lutego 2011 r.

3.JPG

Dwadzieścioro dzieci i dorosłych zwiedzało ruiny fabryki oglądając zwalony komin, żelbetonowe konstrukcje nośne rurociągów przesyłowych, silosy węglowe i fabryczną stację kolejową.

4.JPG
5.JPG

Po wędrówce wśród ruin uczestnicy ferii z historią mogli oglądać zbiór eksponatów w jednym z bunkrów-muzeum oraz wysłuchać wszelkich informacji Joanny Stasiak na temat zagadnień związanych z funkcjonowaniem Hydrierwerke Pölitz.

6.JPG
7.JPG

Ognisko z kubkiem gorącej herbaty i pieczeniem kiełbasek praktycznie zakończyło imprezę. Na zakończenie organizatorzy wręczyli uczestnikom kalendarze imprez na 2011 rok.


(wgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License