Ferie z Włóczykijem

Podobnie jak co roku KT PTTK "Sami Swoi" Police organizuje właśnie w tym okresie rajdy piesze pod hasłem "Ferie z Włóczykijem" dla uczniów polickich i szczecińskich szkół .

1.JPG

Etap I w dniu 03 lutego 2010 r. miał się odbyć na trasie jezioroGłębokie - Dąb Bogusława X - Przęsocin. Jednak ze względu na obfite tej zimy opady śniegu organizatorzy podjęli decyzję o zmianie proponowanej wcześniej trasy rajdu. Po tej korekcie pięćdziesięcioosobowa grupa piechurów pod kierunkiem Prezes Klubu Anety Mańke wyruszyła szlakiem Doliny Siedmiu Młynów by dotrzeć do Polany Harcerskiej.

2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG

Na tej wielkiej polanie były znakomite warunki śniegowe aby rozegrać konkurs na najładniejszego bałwana oraz przeprowadzić rozgrywki rzutów śnieżkami do celu. Wszystkie figury bałwanów, które zbudowali zespołowo uczniowie polickich SP nr 1, SP nr 10 oraz szczecińskich podstawówek nr 42, 11, 14 a także Zespołu Szkół nr 9 ze Stołczyna zasługiwały na nagrody.

6.JPG
7.JPG
8.JPG

Z kolei w konkursie indywidualnym rzutów śnieżkami do celu najlepsze wyniki uzyskali uczniowie ZS nr 9, SP nr 11 i SP nr 1. Na zakończenie imprezy zapłonęło ognisko, przy którym wręczono nagrody zwycięzcom oraz upieczono kiełbaski i inne wiktuały. W dniu 10 lutego odbędzie się II etap "Ferii z Włóczykijem", na który już dziś zapraszają organizatorzy.


(wig)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License