Ferstyn Graniczny w Rieth

Bardzo bogaty repertuar imprez rekreacyjnych zaproponowali organizatorzy w trakcie tegorocznej "majówki". Policki Klub Cyklistów "Sama Rama" już wcześniej zaplanował udział w niemiecko-polskiej wędrówce z ADFC "Oderhaff" na trasie Rieth - Podgrodzie - Rieth. 1 maja 2005 r. po okazjonalnym otwarciu przejścia granicznego na rzeczce Myśliborze przed Willą "Rieth" zjawiło się prawie 300 piechurów, kolarzy i biegaczy.

1.JPG
2.JPG
3.JPG

Już o godz. 9oo pod kierunkiem Winfreda Zimmermanna i Jürgena Bartha na blisko 20 kilometrową trasę wyruszyli turyści piesi i cykliści. Amatorzy biegania mieli natomiast do wyboru kilka dystansów: 5, 10,15 i 20 km. Na mecie, na terenie Remizy Straży Pożarnej (Feuerwerk) w Rieth prawie na wszystkich dystansach biegowych zwyciężyli zawodnicy reprezentujący gminę Police i gminę Nowe Warpno. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary. Uczestników imprezy uraczono grochówką ze strażackiej kuchni polowej, która tego dnia miała wyjątkowe powodzenie.

4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG

Dalszą część imprezy przeniesiono do pobliskiego zamku gdzie w jego salach prezentowano wystawę fotogramów pod hasłem "Naturschutzarbeit". W przyzamkowym parku na zaimprowizowanej scenie, w artystycznej części festynu można było posłuchać utworów muzycznych w wykonaniu orkiestry strażackiej, zobaczyć młodzieżowy zespół w tańcach nowoczesnych, spróbować grochówki o dość słonej cenie (miseczka za 2,5 Euro ) czy wypić szklaneczkę piwa za 6 zł. Około godz. 15oo ruszyliśmy w drogę powrotną do Polic. I tym razem pogoda nas nie zawiodła.


(wig)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License