Festiwal KUKUKA 2014 czyli Kunsztuka Kultura Kajuta

Tegoroczna edycja Festiwalu 23 maja 2014 r. w porcie Greifswald i kolejnymi etapami wędrówki po przymorskich wodach odwiedził m.in. Peenemünde, Wolgast, Ueckermünde, Trzebież, Wolin, by 1 czerwca zakończyć rejs w Świnoujściu.

1.jpg

Sama Rama podobnie jak w roku ubiegłym odwiedziła żeglujących twórców "Kukuki" w Trzebieży 29 maja. Już na wstępie powitali nas członkowie Stowarzyszenia Tacy Sami i Firmy Kompania marzeń prezentując projekt Cyrk Zodiak.

2.jpg
3.jpg
4.JPG

Na betonowych płytach swój warsztat - Kunstsztuka eko rozłożyła pasjonatka-etnografka Hanka Billert wykorzystując drewno, materiały, nici, słoma itp prowadziła zajęcia edukacyjne z dziećmi.

5.jpg
6.jpg

O godz. 18:00 Wiceburmistrz Jakub Pisański uroczyście powitał Olka Dobę, a kapitanowie żeglugi wielkiej wręczyli polickiemu kajakarzowi okazały puchar z dedykacją: Puchar Ligi Morskiej i Rzecznej dla Aleksandra Doby, który na kajaku dwukrotnie przepłynął Atlantyk. Gratulujemy!!!

7.jpg
8.jpg
9.JPG

Po tej części rozpoczął się koncert Koza-Art czyli muzyka i tańce Wielkopolski czyli dudy, skrzypce i kozioł weselny. Zaprezentowano m.in. znany utwór "Pije Kuba do Jakuba", grę przekładaniec kapeluszy itp.

10.jpg
11.jpg
12.jpg

W tym czasie Olek przebrany w zestaw Kukuka rozdał ponad 200 autografów, chętnie fotografował się z rozlicznymi grupami, z Samą Ramą też.

13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg

W specjalnie zbudowanym amfiteatrze usłyszeliśmy jeszcze Kapelę Hałas Trio prezentujących muzykę wiejskich grajków, cygańskich taborów czy wołogoskich pasterzy.

20.jpg

Zabiegany Andrzej Łazowski i Martin Schröter, główni organizatorzy Festiwalu pamiętali jednak o wszystkich uczestnikach imprezy, witając się, wręczając pamiątkowe foldery, chorągiewki i pozując do zdjęć. Na Kukuce pojawił się też Senegalczyk z Dakary, który w 2010 roku pomagał "Olkowi odbić od brzegu" w trakcie I wyprawy transatlantyckiej.

21.jpg
22.jpg

(wgaw)
(micolski)
(adalbert)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License