Festyn Graniczny "Sąsiedztwo bez granic"

W sobotę 15 października 2005 r. na zaproszenie Burmistrza Gminy Police członkowie PKC "Sama Rama" wzięli udział w niemiecko-polskim Festynie Granicznym pod hasłem "Sąsiedztwo bez granic". Dość liczną grupą na rowerach już o godz. 11oo byliśmy na przejściu granicznym Dobieszczyn-Hintersee.

1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG

Festyn rozpoczął się odegraniem hymnów obu narodów i wypuszczeniem gołębi pocztowych, po czym burmistrz Polic i starostowie przygranicznych powiatów wygłosili okazjonalne przemówienia. Wśród zebranych na granicy spotkaliśmy Jürgena Bartha, który wraz z 30 osobową grupą turystów niemieckich przewędrował tego dnia ok. 10 km po Puszczy Wkrzańskiej.

5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG

Po części oficjalnej cykliści klubu "Sama Rama" udali się pod Barnimkreutz czyli krzyż pokutny z XIII wieku a następnie do miejscowości Hintersee. W osadzie wszystkie obiekty - kościół, restauracja, także zabytkowe obiekty architektury były w tym dniu zamknięte. Po zrobieniu paru zdjęć wróciliśmy na "polską stronę" by zjeść grochówkę ugotowaną przez strażaków. Mankamentem tej "jadłodajni na świeżym powietrzu" był brak stołów i ewentualnych napojów. Po spożytym posiłku wróciliśmy do Polic. Z jednodniowego otwarcia w tym miejscu granicy cieszyli się najbardziej grzybiarze - ich kosze były pełne.


(wig)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License