Najnowsze posty na Forum
Z kategorii:
strona 1123...następna »

Specjalna akcja zaproponowana przez pomysłodawców akcji NiewidomiNaTandemach .

Cytuj
NIEWIDOMI WOLONTARIUSZE WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY… Skontaktowałem się z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nie mają nic przeciwko temu, aby wśród wolontariuszy znalazły się osoby niewidome, kwestujące na tandemach (jeżeli pogoda pozwoli) lub pieszo, prowadząc tandem (jeżeli pogoda będzie kiepska). Oczywiście wraz z widzącym przewodnikiem. Myślę, że byłaby to doskonała okazja aby pokazać, że osoby niewidome, chociaż same potrzebują pomocy, pomagają również innym, równocześnie promując Projekt NNT (medialnie i fizycznie - na przykład poprzez założenie kamizelek). Tandem mógłby nie tylko zwracać uwagę, ale także służyć w kweście, gdyby za przejażdżki nim pobierane były do skarbonek WOŚP dodatkowe opłaty. Proszę zatem o kontakt niewidomych oraz wolontariuszy NNT zainteresowanych udziałem w Finale WOŚP (12.01.2014). W każdej miejscowości, w której kwestować zechcą osoby niewidome niezbędny mi będzie jeden wolontariusz NNT, który podejmie się kierowania tą inicjatywą. Osoby te otrzymają ode mnie szczegółowe instrukcje. Pozostali wolontariusze NNT będą potrzebni jako przewodnicy niewidomych wolontariuszy WOŚP Wolontariuszy NNT skłonnych podjąć się funkcji lokalnych koordynatorów inicjatywy NNT & WOŚP proszę o wyraźne zaznaczenie tego w zgłoszeniu. Funkcja ta wiązać się będzie z poświęceniem jej dodartkowego czasu. Wolontariuszy NNT, którzy zamierzają tylko towarzyszyć niewidomym podczas kwesty, proszę o zarezerwowanie na ten cel całej niedzieli 12.01.2014. Niewidomi, poza przeprowadzeniem kwesty tego dnia, powinni też udać się wraz z lokalnym koordynatorem inicjatywy NNT & WOŚP (lub uzgodnioną z nim osobą) do miejscowego Sztabu WOŚP w celu zarejestrowania (w listopadzie). Pierwszym zadaniem lokalnych koordynatorów inicjatywy NNT & WOŚP będzie zgłoszenie się do jednego z miejscowych Sztabów WOŚP wraz z niewidomymi kandydatami na wolontariuszy WOŚP, aby wypełnić kwestionariusze. Jeden kompletny patrol NNT & WOŚP tworzyć będzie niewidomy - wolontariusz WOŚP oraz przynajmniej jeden przewodnik. Liczba zgłoszonych niewidomych nie może być zatem większa od liczby zgłoszonych przewodników. Przewodnik może być wolontariuszem NNT, wolontariuszem WOŚP lub osobą niezaangażowaną (na przykład znajomym niewidomego). W Gdańsku i Krakowie lokalni koordynatorzy inicjatywy NNT & WOŚP już działają. — Pozdrawiam serdecznie! Kuba Terakowski Koordynator Karpackich Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tel. 603 305 401
Na dzień dzisiejszy mamy zarejestrowane dwie ekipy wolontariuszy czyli osoba niewidząca ,przewodnik i tandem , ponadto zaprzyjaźnione osoby które będą Nas wspomagać solo ale też na rowerach.
Oprócz zbiórki na WOŚP planujemy propagowanie akcji NNT i oczywiście jazdy na rowerach.
Wg. wstępnych założeń pojawimy się ok. godz. 10,00 na Jasnych Błoniach i rozpoczniemy akcję.
Oprócz podstawowej akcji zbiórki pieniędzy planujemy propagowanie akcji NNT poprzez rozdawanie ulotek i umożliwienie jazdy tandemem.
Każdy kto będzie miał ochotę spróbowania jazdy tandemem będzie mógł spróbować swoich sił po wpłaceniu datku do puszki .
Każdy niewidzący który pojawi się tego dnia będzie mógł sprawdzić że jazda tandemem nie jest taka trudna .
W związku z tym zapraszamy wszystkich chętnych : właścicieli tandemów , osoby z wadami wzroku , rowerzystów i mieszkańców Szczecina na wspólną zabawę.
Na godzinę 12,00 planujemy zaprosić wszystkich znajomych , nieznajomych, przyjaciół , rodziny , na rowerach turystycznych ,górskich ,poziomych ,kolarzówkach , rolkach, pieszo , z dziećmi , z rodzicami , młodych , starszych , z miasta i z poza - do utworzenia na Jasnych błoniach świątecznego serduszka ułożonego ze wszystkich osób i rowerów które się zgromadzą.
Wykorzystajmy nasze znajomości , kontakty , zaprośmy rodziny , znajomych , kluby rowerowe, sportowe , stowarzyszenia , powiadommy mailowo ,telefonicznie każdego kto przyjdzie nam do głowy i zaprośmy do wspólnego spotkania się na Jasnych Błoniach o godz. 12,00.
I wtedy można będzie zacytować słynne : Oj będzie się działo.

Rowerowa akcja WOŚP -Szczecin przez siwobrodysiwobrody, 02 Jan 2014 00:24

Wczorajsza Szczecińska masa krytyczna była organizowana pod tytułem Eleganckiej Masy ale również jako rozpoczęcie udziału Rowerowego Szczecina w akcji niewidominatandemach
Oczywiście wśród uczestników masy nie zabrakło przedstawicielstwa Samej Ramy.
Jeden z tandemów również był z Polic. Na tandemie przyjechali Andrzej ( jako kierujący) i Michał będący osobą niewidząca.
Jako że nie mam uprawnień do wklejania linków , osoby zainteresowane mogą poszukać zdjęć i opisów z tej akcji na RowerowymSzczecinie.

Akcja NiewidomiNaTandemach przez siwobrodysiwobrody, 28 Sep 2013 15:09

Orient Gryf Szczecin 2013, 6-8 września 2013 rok - serdecznie zapraszamy Policką Ekipę

Przez ostanie lata organizowany był szereg imprez na orientację w formie pieszej, rowerowej i kajakowej. W 2013 roku Organizatorzy stwierdzili, że nadszedł czas połączenia sił jak i form w jedną, dużą, trzydniową imprezę. Jest to pierwszy tak duży projekt w tym wykonaniu, jednak przygotowywano się do niego już od 2009 roku. Nowatorskim rozwiązaniem jest połączenie kajaków, marszu i rowerów. Każdy, zarówno początkujący jak i zaawansowany znajdzie coś dla siebie.

A na zainteresowanych czekają w kolejności:

V Szczeciński Kajakowy Rajd na Orientację „Pod Prąd”. To około 20 kilometrowa trasa po rzece Płoni od Szczecina Jezierzyc do Szczecina Dąbia. Trasa przewidziana jest dla uczestników zaawansowanych. Na trasie są przenoski, zwalone drzewa i inne przeszkody. Jednak organizując spływy Organizatorzy widzieli, że nawet początkujący kajakarze dadzą sobie radę w pokonaniu rzeki w około 6-7 godzin na tym odcinku. Nazwa trasy TK20. Data: 7.09.2013 rok. Start: Szczecin Jezierzyce most na Płoni godz. 9:00. Należy zapoznać się ze szczegółowym, oddzielnie przygotowanym regulaminem. Impreza klasyfikowana do Pucharu Polski w Kajakowych Imprezach na Orientację. Szczegóły w komunikacie technicznym.

Trasa piesza TP30. Trasa prowadzi po kompleksach leśnych Puszczy Bukowej i okolicach na bazie istniejących szlaków pieszych oraz dróg leśnych. Długość 30 km podana jest w linii prostej, co oznacza że należy doliczyć kilka dodatkowych kilometrów. Trasa do pokonania nawet dla niezbyt wprawionych piechurów. Teren o urozmaiconej rzeźbie terenu. Nazwa trasy TP30. Data: 7.09.2013 rok. Start: Szczecin Dąbie – polana rekreacyjna przy ulicy Tczewskiej. Należy zapoznać się ze szczegółowym, oddzielnie przygotowanym regulaminem. Impreza klasyfikowana do Pucharu Polski w Kajakowych Imprezach na Orientację. Szczegóły w komunikacie technicznym.

Trasa rowerowa TR30. Trasa prowadzi po kompleksach leśnych Puszczy Bukowej i okolicach na bazie istniejących szlaków pieszych oraz dróg leśnych. Długość 30 km podana jest w linii prostej, co oznacza że należy doliczyć kilka dodatkowych kilometrów. Trasa do pokonania nawet dla niezbyt wprawionych rowerzystów. Teren po urozmaiconej rzeźbie terenu. Start: Szczecin Dąbie – polana rekreacyjna przy ulicy Tczewskiej. Należy zapoznać się ze szczegółowym, oddzielnie przygotowanym regulaminem. Szczegóły w komunikacie technicznym.

Trasa mieszana Elitamix80. Trasa dla zaawansowanych uczestników. Pokonują trasę w mixie. Pierwszy etap to trasa rowerowa 30 kilometrów, drugi etap – trasa piesza 30 km, zaś trzeci etap kajakowy około 20 km. A wszystko w czasie 18 godzin. Uczestnicy spływają do Szczecina Dąbie. Tutaj krótki odpoczynek i start do trasy rowerowej. Następnie trasa piesza niestety już w godzinach nocnych. Nazwa trasy Elitamix80. Data: 7.09.2013. Start: Szczecin Dąbie – polana rekreacyjna przy ulicy Tczewskiej. Należy zapoznać się ze szczegółowym, oddzielnie przygotowanym regulaminem. Szczegóły w komunikacie technicznym.

IV Kajakowy Rajd na Orientację „Dąbski Azymut” o puchar Komendanta Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP w Szczecinie. Trasa przewidziana jest dla uczestników początkujących. Prowadzi po jeziorze Dąbie, Regalicy i Płoni. Trasa to długość około 8-10 kilometrów, czyli odcinek bezproblemowy do pokonania nawet przez słabo zaprawionych w kajakowych bojach uczestników. Corocznie impreza ciesząca się największą popularnością. Nazwa trasy TK10. Data: 8.09.2013 rok. Start: HOM Szczecin Dąbie. Godz. 9:00. Należy zapoznać się ze szczegółowym, oddzielnie przygotowanym regulaminem. Szczegóły w komunikacie technicznym.

XXIV Rekreacyjna Impreza na Orientację „Zepsute Kompasy”. Impreza typowo rekreacyjna dla uczestników indywidualnych jak i rodzin. Przygotowane są trasy dla uczestników do 13 roku życia, od 13 roku życia oraz rodzinna. Impreza odbywa się w Parku Leśnym „Zdroje”. Nazwa trasy TP5. Data: 8.09.2013. Start: Polana Słoneczna obok jez. Szmaragdowe godz. 10:30. Należy zapoznać się ze szczegółowym, oddzielnie przygotowanym regulaminem. Szczegóły w komunikacie technicznym.

Więcej szczegółów oraz dokładne regulaminy www. orientgryf. pl

Orient Gryf Szczecin 2013 przez Robert FilipskiRobert Filipski, 27 Aug 2013 07:40

Od jakiegoś czasu prowadziłem rozmowy w celu zorganizowania wycieczki której celem będzie zwiedzanie wagonu silnikowego Ganz SN61.
Trochę informacji o tym pojeździe można znaleźć na wikipedii
Wszystko już ustalone.
Wyruszamy na wycieczkę w sobotę 7 września o godz.10,30 spod Pomnika Trzech Orłów ( Szczecin Jasne Błonia).
Jedziemy trasą przez Niebuszewo koło stoczni Szczecińskiej dalej wzdłuż Odry na Pomorzany i kończymy trasę przy dawnej lokomotywowni Wzgórze Hetmańskie.
Na trasie zaplanowana są ciekawe miejsca do poznania.
Trasa to około 15 km.
Odległość i tempo jazdy umożliwiają wzięcie udziału w wycieczce każdemu kto potrafi jeździć na rowerze również dzieciom pod opieką dorosłych jak i rodzicom z dziećmi na siodełkach czy przyczepkach rowerowych.
Planowany czas przejazdu ok. 2 godz.
Ok. godz. 12,30 po dojechaniu na miejsce ( Wzgórze Hetmańskie ) pan Roman Szymański, wieloletni opiekun tego pojazdu i człowiek który jeździł nim wiele lat opowie nam jego historię i udostępni do zwiedzania.
Warto skorzystać z okazji bo być może już niedługo pojazd ulegnie likwidacji.
Przypominam że nie jest to impreza zorganizowana i każdy jedzie na własną odpowiedzialność.
Ja jedynie proponuję trasę i poprowadzę chętnych zaplanowaną trasą.
Osoby które chcą zwiedzić ganza bez wycieczki rowerowej powinny dojść ul. Białowieską do końca pod teren PKP na godz. 12,30.

Zaproszenie do wycieczki przez siwobrodysiwobrody, 25 Aug 2013 20:35

SPRZEDANY

I tak właśnie jest z dziećmi, że rosną. Jak sami wiecie Rozalia nie szalała i nie przeciążała sprzętu więc jest w dość dobrym stanie. A miejsce w piwnicy trzeba zrobić na coś większego. Okolice Polic ew. Kołbaskowa mogę dowieźć za darmo. Kontakt najlepiej na maila moc.liamg|ikslocim#moc.liamg|ikslocim, ew. an komórkę 608040848. Cena 150 zł.

IMG_1724.JPG

IMG_1725.JPG

IMG_1726.JPG

IMG_1727.JPG

IMG_1728.JPG

sprzedam rower 24 cale przez micolskimicolski, 12 Apr 2013 16:16

Już niedługo. STOP Najbardziej wyczekiwany dzień w 2012 roku. STOP 21 grudnia 2012. STOP
Inwazja mikołajów na koniec świata. STOP Nadchodzi Mikołajkowa Masa Krytyczna! STOP Koniec świata jednak odwołany. STOP Nie może Ciebie zabraknąć. STOP Zabierz słodycze. STOP Nie zapomnij o plastikowych …nakrętkach. STOP Rowerzystów cała zgraja, każdy przebrany za Mikołaja. STOP Każdy Mikołaj otrzyma pamiątkową szprychówkę. STOP Sama czapka to za mało. STOP Dodatkowa nagroda dla posiadacza najbardziej "świątecznego reniferowera". STOP Zapewniamy świąteczną atmosferę, całą masę śniegu i odrobinę mrozu. STOP Zobacz jak było w zeszłym roku. STOP Spotykamy się w piątek o godzinie 18:00 na pl. Lotników.
START
pl. Lotników - Kaszubska - Obrońców Stalingradu - Niepodległości - Brama Portowa - pl. Zwycięstwa - Wojska Polskiego - pl. Szarych Szeregów - Piastów - pl. Kościuszki - Krzywoustego - pl. Zwycięstwa - Brama Portowa - Niepodległości - pl. Żołnierza Polskiego - Wyzwolenia - pl. Rodła - Wyzwolenia - Borysza - Malczewskiego - Wyzwolenia - pl. Rodła - Małopolska - pl. Lotników - Jana Pawła II - pl. Grunwaldzki - Jana Pawła II - pl. Armii Krajowej (Choinka)

Mikołajkowa Masa Krytyczna! przez micolskimicolski, 15 Dec 2012 07:18

Forum dostępne jest dla zarejestrowanych użytkowników wikidot.com

Ważne!!!
Główne cele zasad dobrego użytkowania forum polegają na tym, żeby przestrzegać zasad regulaminu oraz zasad netykiety. Wspomnę tutaj istotne punkty treści netykiety oraz zasady 'trollom nie':

Troll (z wikipedii)

Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje.
Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty, która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.
Typowe miejsca działania trolli to grupy i listy dyskusyjne, fora internetowe, czaty itp. Trollowanie jest złamaniem jednej z podstawowych zasad netykiety. Jego efektem jest dezorganizacja danego miejsca w Internecie, w którym prowadzi się dyskusję i skupienie uwagi na trollującej osobie.

Dlatego, aby uniknąć trollowaniu niektórych nie świadomych tego co robią użytkownikach - powinniśmy traktować trolli z przymrużeniem oka. Nie wdawać się w dyskusje, nie traktować poważne - jedyne co zrobić to ostrzec administratora lub moderatora - o tym że troll jest na wolności.
Administrator zajmie się trollem w należyty sposób.

Główne postanowienia netykiety:

3 główne zasady:
· Myśl(!)
· Nie działaj na czyjąś szkodę
· Nie nadużywaj

Ważne zasady:
- nie obrażaj nikogo,
- nie wywołuj celowo kłótni,
- staraj się przeczytać kilka razy swój post zanim klikniesz 'wyślij'.
- staraj się być uprzejmym dla innych, a jeśli ktoś ciebie obraża nie odpowiadaj tym samym, zignoruj i raportuj administracji w celu interwencji,
- Flooding = spam nie jest mile widziany, np. jeśli chcesz pokazać jakąś ciekawą stronę - to napisz w odpowiednim dziale oraz opatrz swoim komentarzem, zakazane są posty z linkami bez żadnego opisu. zakazane jest podawanie stron xxx,
- jeśli używasz maila lub systemu PW używaj z rozwagą. wykorzystywanie forum jako listy mailingowej albo śmieciarki jakichkolwiek łańcuszków jest karane, pamiętaj że cenimy sobie prywatność,
- jeśli zwracasz się do konkretnej osoby pisz poprawnie zaimki "Ty", "Ci", "Tobie"… a nie "ty" itp. Dozwolone także używanie nicków w niezmienionej formie (chyba że dotyczy to zakłóca porządek w zdaniu),
- przestrzegaj zasad ortografii,
- jeśli jest możliwe używaj enterów lub bb-codes w celu zrobienia postu przejrzystego, w przypadku długich postów,
- nie używaj koloru czerwonego, oraz kolorów jaskrawych.
- pamiętaj, że tak na prawdę w Internecie nikt nie jest anonimowy! Zawsze można dojść do tego kto, skąd, kiedy, gdzie i co (cytat z netykiety),
- oraz cała masa innych zasad dobrego zachowania.

Warto także przeczytać 'Savoir Vivre'. Linki do netykiety i artykuły o trollingu:
Zasady korzystania z internetu
Artykuł na wikipedii - Techniki na trola


Krótki opis zasad forum przez micolskimicolski, 12 Dec 2012 21:15

W zakładce "Proponujemy" znajdziecie plan pracy PKC Sama Rama na 2013. Prosimy o uwagi i dalsze pomysły.

Plan pracy PKC Sama Rama na 2013 przez micolskimicolski, 12 Dec 2012 20:49
DoNotFeedTroll.svg.png

Prosimy nie karmić Trolla


Re: Zmiany na forum przez micolskimicolski, 12 Dec 2012 19:20

Po wczorajszych obraźliwych wypowiedziach na forum, sprawa została zgłoszona do odpowiednich służb. Jak na razie udało ustalić się kraj (Holandia) oraz miasto (okolice Haarlem) autora tekstów. Daję tydzień czasu autorowi tego tekstu na przeprosiny mojej osoby oraz forumowiczów. Znalezienie "trolla" nie będzie trudne.

Re: Zmiany na forum przez micolskimicolski, 12 Dec 2012 10:14

Musiałem dzisiaj zmienić uprawnienia do forum. Niestety pojawiły się trole i wypisują brzydkie rzeczy. Forum dostępne jest dla zarejestrowanych użytkowników. Gdyby ktoś potrzebował pomocy przy zakładaniu konta na wikidot, służę pomocą.

Zmiany na forum przez micolskimicolski, 11 Dec 2012 22:29

W poniedziałek 03 grudnia 2012 r. w MOK-u, w sali nr 5 o godz. 18:00 odbędzie się kolejne Walne Zebranie Sprawozdawcze SE „Łarpia”. Po jego zakończeniu, kontynuacja spotkania w ramach zebrania PKC „Sama Rama” i – będzie ono miało uroczysty charakter, podsumujemy działalność w roku 2012 – będzie wręczenie wyróżnień.

przez wgaw (gość), 22 Nov 2012 08:57

Darek poprosił o wstawienie materiału na stronę. Wrzuciłem na forum. Pozdrawiam.

"… ledwie trzy, cztery miesiące temu skończono układać długo oczekiwaną ścieżkę rowerową wzdłuż ul. Tanowskiej a już została zniszczona przez firmę remontową, która układa jakieś rury. O wymianie rur na pewno było wiadomo od dłuższego czasu więc na pewno można było tak skoordynować prace żeby teraz ścieżki nie niszczyć. Niestety w naszym kraju wszystko robi się na odwrót!!!

Pozdrawiam."

1.jpeg

2.jpeg

Ścieżka rowerowa do Tanowa przez micolskimicolski, 21 Sep 2012 08:57

W związku z reorganizacją funkcjonowania sali konferencyjnej MOK (sala nr 5), Pani Dyrektor prosi o zmianę terminu spotkań Stowarzyszenia Łarpia i PKC „Sama Rama” i proponuje użyczenie tej sali na pierwszy poniedziałek każdego miesiąca.
Z uwagi na powyższe najbliższe nasze zebranie odbędzie się w poniedziałek 3 września 2012 r. o godz. 18:00 w MOK-u, sala nr 5.

Zebrania klubowe przez wgaw (gość), 30 Aug 2012 19:42
Zderzenie rowerzysty z... krową przez micolskimicolski, 15 Aug 2012 18:19

15 sierpnia w Dobrej odbędą się dożynki. O godz. 10:30 msza, o 11:30 przemarsz krowodu, a oficjalne rozpoczęcie o 12:00. Jeżli ktos ma ochotę jechać to spotykamy się o 10:00 przy pomniku.

Propozycja na czwartek. przez darek (gość), 10 Aug 2012 07:09

Jakie są koszty związane z Nocą Muzeów?

przez Gosia (gość), 31 Jul 2012 06:55

Zapraszam na wyjazd na kolejną 31 Długą Noc Muzeów w Berlinie. Tym razem pod hasłem "775 lat Berlina". Liczba miejsc ograniczona. Na zgłoszenia czekam do 15 sierpnia. Program do pobrania tutaj. Michał.

Dostaliśmy zaproszenie od Juergena do Eggesin. Myślę, że naprawdę warto jechać.

Eggesin.png

pozdrawiam

Michal

Zaproszenie do Eggesin przez micolskimicolski, 01 Jul 2012 09:49
strona 1123...następna »
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License