I Bieg w Pogoni za Bielikiem

W niedzielę 20 maja 2012 r. w gminie Kołbaskowo odbyło się uroczyste otwarcie ścieżki rowerowej "Szlak Bielika" z Siadła Dolnego do Pargowa. Wszystko odbywało się na zasadzie rywalizacji.

20.JPG

Jako pierwsi na jedenastokilometrowej trasie pojawili się uczestnicy I-go Gminnego Ćwierć-maratonu. Równolegle w ramach tego święta odbył się II-gi Gminny Rajd Rowerowy a po nim marsz "Nordic Walking".

1.JPG
2.JPG
4.JPG

"Sama Rama" w pięcioosobowej osadzie obok Klubu "Neptun" i "Jantarowych Szlaków" również wyruszyła na trasę. Po pokonaniu wielu niespodziewanych wzniesień na kołach i na pieszo, rozwiązując na punktach kontrolnych poszczególne etapy Quizu wreszcie dotarliśmy do mety w Pargowie.


Na mecie dla wszystkich uczestników serwowano smaczną grochówkę z polowej kuchni, a pani Wójt Małgorzata Schwarz ze swoim sztabem obliczała wyniki.

11.JPG
12.JPG
13.JPG

Po pokonaniu Szlaku Bielika - tutaj czas przejazdu nie miał większego znaczenia - liczyła się dodatkowo wiedza na temat Gminy Kołbaskowo. II Gminny Rajd Rowerowy wygrali Krzysztof Witwicki oraz Joanna Wysoczańska-Izydorek. Nasza Ula Zajdel zajęła trzecie miejsce zdobywając piękny puchar i brązowy medal. Uhonorowano także najstarszą uczestniczkę zawodów - panią Irenę Saja oraz najmłodszego 10-letniego Ziemowita Wojciechowskiego.

14.JPG
15.JPG
16.JPG

Również swoje biegi odbywające się w ramach akcji "Polska Biega" ukończyli uczestnicy Ćwierćmaratonu i marszu "Nornic Walking" po czym w Pargowie rozpoczął się wesoły piknik gminny z wieloma atrakcjami i konkursami dla całych rodzin.

W pikniku uczestniczyło kilkuset mieszkańców Gminy Kołbaskowo, Szczecina, Gryfina i Polic. Można było bezpłatnie spróbować sił na ściance wspinaczkowej, trampolinach i mega piłkarzykach. Na najmłodszych czekał plac zabaw, dmuchana mega zjeżdzalnia oraz malowanie twarzy. Dużo radości i emocji było podczas wyścigów i konkurencji dla przedszkolaków na rowerkach dwu i cztero-kołowych.

17.jpg

Po uroczystym zakończeniu w niewielkich grupkach wracaliśmy do Szczecina i Polic wybierając ciekawą krajobrazowo trasę. Naszego klubowego "pechowca" i tym razem nie ominęło "szczęście" klejenia dętki.

18.JPG
19.JPG

"Sama Rama" dziękuje pani Wójt Małgorzacie Schwarz i Grzegorzowi Smoliczowi za zaproszenie nas na tą imprezę i liczymy na szybki rewanż.


(zibi)
(marekz)
(przecław24)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License