I Rajd Szlakiem Pomników JP II

W piątek, 3 listopada 2000 r. w przededniu imienin Karola Wojtyły pod pomnikiem Jana Pawła II w Policach zebrała się blisko 100-osobowa rzesza amatorów pieszej wędrówki.

1.JPG

Po zainaugurowaniu imprezy przez Starostę Powiatu Polickiego Lecha Bartnika i ks. Dziekana Leszka Koniecznego delegacje polickich i szczecińskich szkół średnich: Liceum Ekonomicznego dla Młodzieży, Technikum Hotelarskiego, Zespołu Szkół im. I. Łukaszewicza i Szkół Towarzystwa Salezjańskiego, złożyły wiązanki kwiatów po czym wszyscy turyści wyruszyli na trasę.

2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG

Długość trasy wynosiła 16 kilometrów i wiodła znakowanymi szlakami Puszczy Wkrzańskiej obok Dębu Bogusława X, przez Dolinę Siedmiu Młynów,, a następnie przez Lasek Arkoński na Jasne Błonia.

6.JPG
7.JPG
8.JPG

Pod pomnikiem Jana Pawła II w Szczecinie złożono solenizantowi kolejne wiązanki kwiatów oraz podsumowano rajd. Prezes Fundacji Ośrodka Doskonalenia Kadr w Policach i Starosta Policki podziękowali za udział i zaangażowanie wszystkich uczestników realizacji imprezy.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License