I Rowerowe Dni Polic

W dniach 6-8 czerwca równolegle do Międzynarodowych Dni Polic zorganizowana została impreza związana z turystyką rowerową. Oprócz polickich cyklistów z „Samej Ramy” i współpracujących z nami szkół w imprezie uczestniczyło dziesięcioro członków Cedyńskiego Klubu Rowerowego. Po powitaniu na dworcu PKP Szczecin Gł. całą grupą przejechaliśmy rowerami do Polic.

1.JPG

Tu korzystając z gościnności naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zorganizowano bazę wypadową całej imprezy.

2.JPG

W piątek, 6 czerwca uczestnicy rajdu zwiedzili kośćół p.w. Najświętszej Marii Panny , Polickie Lapidarium i zabudowę rynku. Po tej części wszyscy udali się na polanę za Szkołą Podst. Nr 8 by uczestniczyć w koncercie zespołów „Indios Brazos” i „Feel”. Sobotę rozpoczęto wizytą w Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Polickiej „Skarb”, którego członkowie oprowadzili rajdowiczów po ruinach byłej fabryki benzyny „Hydrierwerke-Pölitz”, pokazali zbiory muzealne w jednym z bunkrów oraz zorganizowali ognisko z pieczeniem kiełbasek.

3.JPG
4.JPG

W dalszym programie dnia uczestnicy rajdu pojechali do Dobieszczyna by spotkać się pod „Krzyżem Barnima II” z turystami niemieckimi z klubu ADFC „Oder-Haff’.

5.JPG

Stąd udali się do Ornitologicznego Rezerwatu „Świdwie”, a następnie na cmentarzyk rodu von Ramin.

6.JPG

Dalsza trasa wiodła przez Tanowo, gdzie spotkaliśmy się z Młodą Parą, z państwem Ziemnickimi. Po złożeniu serdecznych życzeń na nową drogę życia w pośpiechu cała grupa rowerzystów ruszyła do Polic, by zrobić toaletę, przebrać się i udać na polanę za SP 8, na program artystyczny Rusing Stars Revue i występ „Budki Suflera” – zakończony pokazem ogni sztucznych.

7.JPG

Niedziela, 8 czerwca to praktycznie zakończenie imprezy. Po spotkaniu pod pomnikiem Jana Pawła II cała kawalkada połączonych sił cyklistów ruszyła do Leśna Górnego – gdzie oglądano odrestaurowany pałacyk potem przez Pilchowo i Głębokie pojechaliśmy do Parku Kasprowicza by wziąć udział w kolejnej imprezie pod nazwą Szczecińskie Spotkanie Organizacji Pozarządowych "Pod Platanami".

8.JPG
9.JPG

Na stoiskach na Jasnych Błoniach były pokazy sceniczne, happeningi, piknik rowerowy, poczęstunek i wiele innych atrakcji. Po zakończeniu pikniku goście z Cedyni przekazali wszystkim Policzanom zaproszenie na Dni Cedyni, które odbędą się niebawem bo już 21 czerwca. Żegnając się z uczestnikami Rowerowych Dni Polic przedstawiciele organizatorów - Polickiego Klubu Cyklistów „Sama Rama”, SE „Łarpi” i Wydziału Oświaty i Kultury UM Police wręczyli wszystkim uczestnikom tego rajdu okolicznościowe znaczki i materiały promujące Ziemię Policką. Organizatorzy szczególnie dziękują Jerzemu Witkowskiemi i Dariuszowi Szalińskiemu za pomoc w realizacji tej imprezy.


(wig)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License