II Bieg "W pogoni za Bielikiem"

W niedzielę 26 maja 2013 r. w gminie Kołbaskowo odbyła się druga edycja gminnej imprezy "W Pogoni Za Bielikiem". W ramach niej można było m.in. pobiec 11. kilometrowy ćwierćmaraton na trasie z Siadła Dolnego do Pargowa.

1.jpg
2.jpg
3.jpg

Z kolei cyklistów zaproszono do udziału w III-cim Gminnym Rajdzie Rowerowym na podobnej trasie, z tym, że  dodatkowo odwiedziliśmy Kamieniec i w sumie zrobiliśmy 13 km,  a po nas ruszył  marsz "Nordic Walking".

4.jpg
5.jpg

PKC "Sama Rama" stawiła się na start w czteroosobowym  składzie. Po pokonaniu wielu wzniesień na kołach i na pieszo wreszcie dotarliśmy do Pargowa.

6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg

Na mecie dla wszystkich uczestników serwowano smaczną grochówkę z polowej kuchni, a sztab sędziowski obliczał w tym czasie wyniki. Mieli chyba co robić bo w pikniku uczestniczyło dość liczna rzesza mieszkańców Gminy Kołbaskowo, Szczecina, Gryfina i Polic. Bieg wygrali: Krzysztof Pokrzywiński z Polic, drugi był Tomasz Waszczuk ze Szczecina a trzeci Tomasz Łużyński z Polic. Wśród Pań triumfowały Beata Pokrzywińska z Polic, Paulina Wasilewska z Polic oraz Wioletta Murawska ze Szczecina.

14.jpg
15.jpg
16.jpg

Duże brawa zebrał nasz policki kolega 78 letni Florek Kropidłowski. Wprawdzie zjawił się na mecie ćwierćmaratonu ostatni, ale swoją postawą zasłużył na największe uznanie kibiców.

12.jpg

Rajd rowerowy oraz marsz "nordic walking" nie miały charakteru wyścigu. Tutaj liczyło się dobre towarzystwo, aktywne spędzenie czasu oraz poznanie walorów przyrodniczych gminy Kołbaskowo. Wielkie podziękowania należą się wielu sponsorom, którzy pomogli gminie w organizacji tej imprezy. Dzięki nim nagród oraz drobnych upominków pocieszenia było tak dużo, że prawie każdy zawodnik coś otrzymał. Nasz Marek został uznany najstarszym cyklistą biorącym udział w imprezie z pucharem wrócił do Polic.

1.0jpg
11.jpg
13.jpg

Impreza "W Pogoni Za Bielikiem", pomimo niepogody, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Plac zabaw zachęcał do zmagań rekreacyjnych tych, którzy nie startowali na poszczególnych dystansach. Wielu uczestników imprezy zadeklarowało, że wezmą znów udział w kolejnej imprezie.

17.jpg
18.jpg

(miza)
(marekz)
(Michał Szczuplak)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License