II edycja Rowerowego Dnia Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet Stowarzyszenie Rowerowy Szczecin i firma Mad Bike zorganizowała rajd rowerowy. Tradycyjnie start odbył się 9 marca 2013 r. o godzinie 10.00 z Placu Lotników - kierunek Głębokie i dalej w stronę Bartoszewa. Miejscem docelowym była restauracja "Zjawa" w Sławoszewie. Dystans to ok. 30 km w obie strony. Powrót ze Sławoszewa odbywał się we własnym zakresie.

1.JPG

2.JPG
3.JPG

Mimo niezbyt wysokich temperatur w rajdzie wzięło udział ok. 60 osób. Wśród nich oczywiście nie zabrakło członków "Samej Ramy". Uczestnikami były głównie kobiety. Nie brakowało również bardzo młodych amatorów jazdy na rowerze. Nad bezpiecznym przejazdem peletonu czuwała płeć męska.

4.JPG
5.JPG
6.JPG

Krótki postój na Głębokim, kobiecy peleton jedzie dalej trasą przez Pilchowo i Bartoszewo do Sławoszewa. Trasa biegnie głównie ścieżką rowerową, ale w Pilchowie musimy korzystać z jezdni - tu bardzo przydaje się pomoc Panów - zagonienie na prawą stronę takiej rozgadanej masy pań nie jest sprawą łatwą.

7.JPG
8.JPG

Jesteśmy w Sławoszewie. W gospodzie czekały na uczestników kolejne atrakcje. Przed restauracją rozpalono ognisko. Specjalnie na tę okazję przygotowano rowerowe menu, które cieszyło się dużą popularnością.

9.JPG

Wszyscy uczestnicy zostali hojnie obdarowani równego rodzaju prezentami. Na rowerzystów czekało stoisko informacyjne z ulotkami na temat jazdy rowerem w mieście oraz profilaktyki i wczesnego wykrywania raka piersi oraz raka szyjki macicy. Szczególnie cenna była możliwość praktycznego zastosowania wiedzy teoretycznej poprzez wykonanie ćwiczeń na fantomach. Pani mgr Alicja Pelkowska z Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii w Szczecinie przedstawiła prezentację dotyczącej profilaktyki raka piersi. Przypomniała, że zdrowa kobieta to zdrowa rodzina. Zainteresowanym polecamy stronę internetową, na której można znaleźć wszystkie informacje na ww. temat: http://www.onkologia.szczecin.pl/wok.

10.JPG
11.JPG

(fam_kashmir)
(misiacz)
(SAM)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License