II Rowerowe Dni Polic i Powiatu Polickiego

II ROWEROWE DNI GMINY I POWIATU POLICKIEGO
Prawie stu cyklistów wędrowało na rowerach przez dwa dni po trasach turystycznych powiatu polickiego. Wędrówkę, która miała uświetnić jubileusz 10-lecia powołania do życia powiatów rozpoczęto m.in. 6 czerwca w Policach. W miejscu rozpoczynania się „siedlickiego odcinka” ścieżki rowerowej zebrało się blisko pięćdziesiąt osób by wziąć udział uroczystym otwarciu nowego szlaku. Przecięcia wstęgi dokonali turyści zaprzyjaźnionych klubów z Polic, Cedyni i Chojny. Zwłaszcza ci ostatni przyjechali tu specjalnie by wziąć udział w tym niecodziennym wydarzeniu.

1.JPG
2.JPG

Po sygnale trąbki wydanej przez przedstawicieli SOSW dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo cykliści długim peletonem wyruszyli na trasę. Mijając Siedlice rowerzyści dotarli do Dębu Bogusława, gdzie poznali legendy związane z postacią księcia Bogusława X, potem obejrzeli pałac w Leśnie Górnym by wreszcie dotrzeć do Bartoszewa.

3.JPG
4.JPG
5.JPG

Tu po dłuższym odpoczynku podyktowanym awarią koła jednego z rowerów udało się zwiedzić skansen prostych maszyn rolniczych używanych jeszcze do niedawna przy pracach polowych. Dalej trasa wiodła do Tanowa gdzie nad Gunicą płonęło już ognisko przygotowane przez uczniów Szkoły Zbiorczej z Trzebieży i młodzież z Zespołu Szkół im. I. Łukaszewicza, którzy dotarli w to miejsce innymi trasami. Po upieczeniu i spałaszowaniu kiełbasek rowerzyści w niewielkich grupach rozjechali się do Trzebieży, Szczecina i Polic.

6.JPG

Grupa policko-cedyńsaka postanowiła jeszcze zwiedzić szachulcowy kościół w Tatyni i obejrzeć z wiaduktu kolejowego panoramę Zakładów Chemicznych „Police” SA.

7.JPG
8.JPG

Z kolei w dniu 7 czerwca uczestnicy rajdu spotkali się przy pomniku Jana Pawła II i przez Tanowo, Pilchowo (zwiedzanie XIII wiecznego kościoła), Dolinę Siedmiu Młynów dotarli do szczecińskiego Parku Kasprowicza. Tu praktycznie odbyło się podsumowanie tej dwudniowej imprezy. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe znaczki rajdowe i okolicznościowe zestawy widokówek wydanych z okazji 40-lecia Z.Ch. ”Police” SA. Organizatorzy SE „Łarpia”, PKC „Sama Rama”, Starostwo Powiatowe w Policach i Wydział Oświaty i Kultury UG Police serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji niniejszej imprezy.


(wig)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License