II Wakacyjny Rowerowy Rajd Rodzinny

Na zaproszenie PKC „Sama Rama”, polickiego OSiR-u i Gminy Police w niedzielny poranek 21 sierpnia 2011 blisko osiemdziesięcioosobowa rzesza cyklistów przybyła na teren OSiR-u przy ul. Piaskowej w Policach. W wielu przypadkach były to rodziny wielopokoleniowe. Po przywitaniu uczestników rajdu i omówieniu zasad jego przeprowadzenia długi i kolorowy peleton ruszył ścieżką rowerową do miejscowości Siedlice.

1.JPG
2.JPG

Tu po podzieleniu nas przez przedstawiciela „polickiej drogówki” na 15-sto osobowe grupki ruszyliśmy dalej przez Leśno Górne, Leśno Stare do Bartoszewa. W ogródku „Uroczysko” oczekiwali na nas rowerzyści ze Szczecina, m.in. z Klubu Rowerowego PTTK „Jantarowe Szlaki”.

3.JPG
4.JPG
5.JPG

Jeszcze przed wyjazdem na trasę ogłoszono konkurs dla obserwatorów-krajoznawców, polegający na wyszukiwaniu tabliczek i notowaniu znajdujących się na nich liter, które po ułożeniu miały dać hasło czyli rozwiązanie konkursu. Z Bartoszewa trasa wiodła nowowybudowaną ścieżką rowerową przez Tanowo. Za opłotkami miejscowości znów podzieliliśmy się na 15 osobowe grupy i dalej jechaliśmy wzdłuż aktualnie budowanej ścieżki rowerowej do Trzeszczyna.

6.JPG

Przy pomniku martyrologii skręciliśmy w ul Kuźnicką, którą dojechaliśmy do ul. Jasienickiej poruszając się ścieżką rowerową.

7.JPG

Po dojechaniu do polickiego Rynku grupy połączyły się i pod fontanną Sedina wykonaliśmy „rodzinną fotografię”. Tu też usunęliśmy jedyną na dzisiejszej trasie usterkę - zablokowanie hamulca.

8.JPG
9.JPG

Dalej pojechaliśmy do polickiego Lapidarium położonego na terenie Parku Staromiejskiego gdzie wysłuchaliśmy historii jego powstania i przez ul. Piłsudskiego ruszyliśmy dalej by po kilku chwilach znaleźć się na mecie, na terenie OSiR-u. Kierownik Aneta Bała wraz z swoimi pracownikami przygotowały na grillu gorący posiłek w postaci kiełbasek, kawy, herbaty itp.

10.JPG
11.JPG

Po posiłku rozegrano szereg konkursów, w których najlepszymi okazali się: W konkursie „biegu z jajkiem” zwyciężyli Denis Pieprzowski przed Igorem Wróblewskim i Kaliną Bik, w konkursie „łowienie ryb” najlepiej radzili sobie Nikola Duda, Patryk Figiel i Afrodyta Szołtysek. W „biegu z obręczą” najszybciej pokonali trasę Ewaryst Szyszkowski, Rafał Rozen, Nikola Duda, Artur Wiktorowicz i Roman Cieślak Na konkurs krajoznawczy, którego hasło brzmiało „turystyka rowerowa” wpłynęło 18 prawidłowych rozwiązań. W wyniku losowania wyłoniono następujących zwycięzców: Małgorzata Krutul, Ada Rudniak, Kalina Bik, Artur Wiktorowicz oraz Grażyna i Zbigniew Krutin.

12.JPG
13.JPG

Po zakończeniu konkursów uczestnikom wręczono nagrody, a wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe znaczki rajdowe i wydane ostatnio przez Gminę Police mapy „Wędrówki rowerowe wokół Zalewu Szczecińskiego”

14.JPG

W trakcie zakończenia imprezy wyróżniono pięć osób, które zdobyły odznaki krajoznawcze „Szlakiem Wież Ciśnień” i „Szlakiem Dworców Kolejowych”. Organizatorzy PKC „Sama Rama”, OSiR i Urząd Gminy zaprosili wszystkich cyklistów na kolejny rajd rowerowy, który odbędzie się 27 sierpnia w ramach odbywającego się w Policach-Jasienicy Jarmarku Augustiańskiego.


(wgaw)

Filmy z rajdu autorstwa arturrop1:O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License