II Zlot ATV Team Police w Bornem Sulinowie

Już po raz drugi współpracujący z PKC Sama Rama" policcy quadowcy skupieni w ATV Team Police zorganizowali wyprawę na tereny powiatu szczecineckiego. 30 kwietnia 2010 r. 40-sto osobowa ekipa udała się do pensjonatu "Eden" w Bornym Sulinowie, miasta kojarzonego z pobytem armii radzieckiej, gdzie do dziś można poczuć charakter tamtych czasów.

Już następnego dnia, 1 maja, od rana ruszyliśmy na przejażdżkę poBornym, by obejrzeć tutejszy "Pochód 1 Majowy", który ruszył z Placu Defilad. W tym roku odbywał się pod hasłem "Turystyka aktywna wbyłej Wojskowej Bazie Borne Sulinowo". Wśród przedsiębiorstw I organizacji zajmujących się turystyką, nie zabrakło przedstawicieli poznanego w roku ubiegłym Stowarzyszenia Miłośników Militarnej Historii Miasta. Barwny pochód przeszedł pięknie wyremontowaną Aleją Niepodległości, aby następnie po minięciu "trybuny honorowej" ulicą OrłaBiałego dojść do terenów lotniska. Tu nastąpiło rozwiązanie pochodu.

1.JPG

Nasza ekipa po pochodzie udała się w trasę objazdową po okolicach miasta. Prowadzeni przez naszych przyjaciół z Off Road 4x4 Szczecinek zwiedziliśmy liczne historyczne miejsca znajdujące się w pobliżu miasta. Wieczorem odbyło się wspólne ognisko z konkursami i tańcami.

2.jpg

W niedzielę 2 maja ruszyliśmy do Szczecinka aby wziąć udział w IIRajdzie Przeprawowym ATV Team Police o puchar Hotelu "Dobosz". Najlepszym miejscem był stary poligon wojskowy. Warunki były tu nad wyraz doskonałe by pokonać tor jazdy terenowej specjalnie przygotowanej przez kolegów z klubu "4x4 Szczecinek". Na trasie umieszczone były punkty kontrolne, w których należało zdobyć odcisk pieczęci na karcie startowej. Poszczególne załogi dobrane były parami; po 2 quady oraz samochody 4x4 i w tym trudnym terenie musiały radzić sobie same.

W tej konkurencji wzięło udział 20 załóg qadów i 10 samochodów terenowych. Pierwsze miejsce w tych zmaganiach zajęła załoga Jarosław i Tomasz Brzegowy ze Szczecinka przed drugą szczecinecką załogą z kapitanem Tomkiem Górzyńskim. Trzecią lokatę wywalczył policki team ATV Jacek i Konrad Gaweł z Krzysztofem Pietruchą. Tym razem sklasyfikowano wszystkie ekipy biorące udział w zawodach.

3.JPG

Po zakończeniu zmagań na tym torze udało nam się zobaczyć wspaniałe pobliskie żwirowisko gdzie w "marsjańskich" krajobrazach sprawdzaliśmy swoje umiejętności. Uroczyste wręczenie pucharów i dyplomów oraz okolicznościowych odznak przeprowadzono w godzinach wieczornych I połączone było ze wspólnym ogniskiem, a karaoke zamknęło zmagania maszyni ludzi tego dnia.

Niestety w poniedziałek 3 maja pogoda już nam nie dopisywała więc powoli nasze załogi opuszczały miasto z nadzieją że jeszcze ATV Team Police zagości w nim ponownie. Główny organizator Zlotu   firma "Enigma" s.c. Police serdecznie dziękuje sponsorowi Hotelowi "Dobosz" oraz kolegom z "4x4 Szczecinek" za pomoc w organizacji przedsięwzięcia a także wszystkim uczestnikom za duże poczucie humoru, zapraszając na kolejne wspólne imprezy. Najbliższa - już 20-22 sierpnia 2010 r.

Więcej zdjęć z imprezy na stronie ATV Team


(mgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License