III Festyn "Dzień Starego Miasta"

Pod takim hasłem został zorganizowany w sobotę 13 września 2014 r. kolejny osiedlowy festyn rodzinny. Jeszcze przed południem na boisku Gimnazjum nr 3 w Policach zebrała się spora grupa mieszkańców osiedla, do których słowa powitania i życzenia miłej zabawy złożyli Wiceburmistrz Jakub Pisański, Kierownik OPS-u Gabryiela Doba oraz Przewodnicząca Rady Osiedla nr 2 Krystyna Seweryńczuk.

1.JPG
2.JPG
3.JPG
3a.JPG

Teren boiska szkolnego wypełniły stoiska współpracujących z Radą Osiedla nr 2 organizacjami pożytku publicznego, dmuchane zamki, stanowisko z fantomem do pokazywania udzielania pierwszej pomocy, kącik dobrej książki i oczywiście scena.

4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG

Były stoiska, na których można było posilić się chlebem ze smalcem i ogórkiem kiszonym, różnego rodzaju wypiekami czy grochówką z kuchni polowej przygotowanej przez Ochotniczą Straż Pożarną.

10.JPG
11.JPG

Swoje stoisko zaprezentowało również Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Polickiej "SKARB" a jego przedstawiciele defilowali w mundurach wojska radzieckiego. Była też strzelnica.

12.JPG
13.JPG
14.JPG

Po godzinie 12:00 przyszedł czas na spartakiadę rodzinną organizowaną PKC "Sama Rama" i SE "Łarpia". Konkursy w ramach spartakiadowych zmagań wzbudziły duże zainteresowanie i na starcie stanęło aż dwadzieścia dwie drużyny, wykonując zadania na poszczególnych stolikach stacyjkach.

15.JPG
16.JPG

Przy pomocy koleżanek, pracowników OPS-u udało nam się dość szybko i sprawnie przeprowadzić wszystkie konkurencje, m.in. układanie elementu krajobrazu, łowienie ryb, bieg z jajkiem, nakręcanie śrub, rozpoznawanie nasion roślin i rzut kręglami do celu.

17.JPG
18.JPG
19.JPG
19b.JPG

Po zakończeniu zmagań nastąpiło podliczenie punktów i nagrodzenie trzech najlepszych zespołów. Były to: I miejsce zajęły dziewczynki z zespołu "Kwiatek" - kapitan Emilia Duginow, II lokatę przyznano zespołowi "Wera" z Weroniką Dyrlica, a III miejsce zdobyła Wiktoria Jaz ze swoją drużyną. Pozostali uczestnicy spartakiady otrzymali nagrody pocieszenia.

20.JPG
21.JPG
22.JPG
22a.JPG

Była też konkurencja prowadzona przez Michała Rajewskiego z Pilchowa czyli "Rzut kaloszem sołtysa na odległość". Były występy dzieci i dorosłych. Wśród publiczności krążyły postacie z bajek i wolontariusze z Gimnazjum nr 3.

23.JPG
24.JPG
25.JPG
26.JPG
27.JPG
27a.JPG

Dla całości imprezy oprawę wokalną przygotował Chór "Marzenie", reprezentujący policki Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów", a "Sama Rama" mogła znaleźć chwilę na zjedzenie strażackiej grochówki. Festyn cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, a radosne twarze dorosłych i dzieci pokazują, że warto organizować tego typu przedsięwzięcia.

28.JPG
29.JPG
30.JPG

(wgaw)
(mah)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License