III Pielgrzymka Rowerowa do Śniatowa

Po raz trzeci członkowie PKC "Sama Rama" brali udział w Rowerowej Pielgrzymce do Śniatowa. W sobotę 18 maja 2013 r. o godz. 06:45 ponad trzydziestu rowerzystów spotkało się przy kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecin Dąbiu, skąd po krótkiej modlitwie wyjechaliśmy na trasę.

1.JPG
2.jpg

Jechaliśmy stosunkowo szybko, robiąc od czasu do czasu krótkie postoje, by około godz. 14:00 dotrzeć do celu pielgrzymki, do Śniatowa.

3.JPG
4.JPG
5.jpg

Po toalecie i zmianie koszulek udaliśmy się do kościoła pw. Bł. Jana Pawła II w Śniatowie gdzie odbyła się uroczystość z okazji 93 rocznicy urodzin polskiego papieża Karola Wojtyły. Licznie przybyli pielgrzymi piesi, rowerowi, motorowi z Gryfickiego klubu „Gryf” oraz wielu gości z różnych stron Pomorza, wyrażając tym samym pamięć o tak wielkim Polaku papieżu jakim był Jan Paweł II. Uroczystość rozpoczęła się modlitwą różańcową, następnie odbyła się Msza św. pod przewodnictwem ks. Rafała ze Szczecina (wychowanek Szczecińskiej Pielgrzymki Rowerowej) z udziałem ks. Łukasza z Mieszkowic i ks. prob. kan. Romana Rostkowskiego. W Słowie Bożym ks. Łukasz nawiązał do wspomnień o naszym rodaku Janie Pawle II. W trakcie nabożeństwa na ręce ks. Rostkowskiego został przekazany wyhaftowany obraz Jana Pawła II, który wykonała parafianka z Benic, Grażyna W., osoba, która cierpi na niedowład prawej ręki.

9.JPG
6.JPG

Po zakończonej Mszy św. wszyscy uczestnicy pielgrzymki zostali zaproszeni na poczęstunek w postaci pysznego ciasta, gorącej herbaty i kawy. Mimo niesprzyjającej aury pogodowej, cała uroczystość odbyła się w ciepłej, miłej i rodzinnej atmosferze. Na nocleg udaliśmy się do domów poznanych już na wcześniejszych pielgrzymkach parafian.

7.JPG
8.JPG

W niedzielę, 19 maja, o godz. 10.00 uczestniczyliśmy w Mszy Św. i po śniadaniu wyruszamy w drogę powrotną do Szczecina. W Policach jesteśmy ok. godz. 18:00.

10.JPG
11.JPG
12.JPG
13.JPG

Uczestnicy pielgrzymki serdecznie dziękują ks. prob. kan. Romanowi Rostkowskiemu oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości.

14.JPG

(baswich)
(Marian Łapiński)
(kobra)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License