III Rajd Szlakiem Pomników JP II

W sobotę, 6 listopada 2004 roku, dla uczczenia 26-lecia Pontyfikatu Wielkiego polskiego pielgrzyma Pokoju a jednocześnie imienin Karola Wojtyły wyruszyła na trasę III RAJDU SZLAKIEM POMNIKÓW JANA PAWŁA II ponad 50-osobowa grupa piechurów.

Miejscem startu do wędrówki był pomnik w Policach, pod którym uczniowie polickich i szczecińskich szkół – Gimnazjum nr 1, Szkół Podstawowych nr 2, 3, 4, Szkoły Podst. Nr 64 ze Szczecina oraz Zespołu Szkół im. I. Łukaszewicza złożyła wiązanki kwiatów. Wiele ciepłych słów do zebranej młodzieży wygłosił ksiądz Wojciech Puciato z Parafii p.w. św. Kazimierza w Policach.

1.JPG
2.JPG
3.JPG

Po oficjalnym rozpoczęciu uczestnicy rajdu wyruszyli na trasę. Tym razem liczyła ona 16 kilometrów i wiodła znakowanymi szlakami Puszczy Wkrzańskiej obok Dębu Bogusława X, przez Dolinę Siedmiu Młynów, Polanę Harcerską gdzie płonęło ognisko, a następnie przez Głębokie na Jasne Błonia.

4.JPG
5JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG

Tu pod szczecińskim pomnikiem Jana Pawła II czekali turyści, którzy przybyli na metę trasami dowolnymi m.in. uczniowie Gimnazjum nr 6, młodzież szkół salezjańskich oraz członkowie „Samej Ramy” i PTTK.
Po złożeniu Solenizantowi wiązanki kwiatów odbyło się podsumowanie rajdu, w trakcie którego przypomniano, że Jan Paweł II jest członkiem Oddziału PTTK w Krakowie i wiele czasu spędzał na wędrówkach pieszych, narciarskich i kajakowych. Na zakończenie wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali okolicznościowe znaczki, a poszczególne drużyny pamiątkowe dyplomy.

10.JPG

Jak powiedzieli przedstawiciele organizatorów: SE „Łarpia” Wydziału Oświaty i Kultury UG i Parafii św. Kazimierza, IV – przyszłoroczny taki rajd rozpocznie się w Policach, potem kolarze przejada na Jasne Błonia, a zakończy się on pod pomnikiem Jana Pawła II w Goleniowie, mieście którego Jan Paweł II od 2003 roku jest honorowym obywatelem.

(wig)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License