III Rowerowe Dni Polic
Barnim%20I


W piątek 4 czerwca 2010 r. uroczystą sesją Rady Miejskiej rozpoczęto obchody 750-lecia nadania praw miejskich Policom, na którą byli zaproszeni m.in. członkowie PKC "Sama Rama".

Sala polickiego MOK-u pękała w szwach a na scenie prezentowała się młodzież z kompanii baletowych ukazując w pląsach akcję "Jeziora Łabędziego". Potem było szereg okolicznościowych wystąpień, przemówień i gratulacji, a rozpoczął je Przewodniczący RM Witold Król. Pokazano też film obrazujący historię miasta, a w holu ulokowano wystawę poświęconą jubileuszowi Polic.

1.JPG
2.JPG

Tuż przed godz. 14:00 spod Miejskiego Ośrodka Kultury - radni jak również zaproszeni goście w towarzystwie orkiestry wojskowej przeszli na policki rynek, gdzie odsłonięto dwie tablice upamiętniające ten niezwykły jubileusz.

3.JPG
4.JPG
5.JPG

Równie uroczyście otwarto Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej, które od dzisiaj mieści się w "kruchcie" czyli pozostałości po XV-wiecznym Kościele Mariackim.

6.JPG
7.JPG

Odsłonięcie tablic i otwarcie Centrum nie zwieńczyły obchodów tego dnia. Duża ilość mieszkańców Polic spotkała się w godzinach popołudniowych i wieczornych na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 by wziąć udział w Międzynarodowych Dniach Polic 2010. Tu "wielki park rozrywki" z estradą dla wykonawców witał wszystkich przybyszów. Każdy mógł znaleźć coś dla zaspokojenia swoich zainteresowań.

8.JPG
9.JPG
10.JPG

Gwiazdą tego wieczoru na polickiej scenie była Dorota Rabczewska (Doda), której występ zakończył się już po północy.


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License