III Wakacyjny Rajd Rodzinny - sierpień 2012

Dobrze układa się współpraca PKC "Sama Rama" z polickim OSiR-em przynosi cykliczne spodziewane efekty w zakresie organizacji imprez turystycznych. Kolejną z nich był zorganizowany wspólnie kolejny wakacyjny Rodzinny Rajd Rowerowy.

W niedzielny ranek, 5 sierpnia 2012 r. przed Kompleksem Sportowym przy ul. Piaskowej 97 stanęło pięćdziesięciu rowerzystów, którzy zadeklarowali udział w rajdzie. Były tam całe rodziny o rozpiętości wieku ich członków od 2 do 70 lat. Najmłodsi turyści jechali w fotelikach przytwierdzonych do rowerów rodziców.

14.JPG
15.JPG
16.JPG

Po otwarciu imprezy peleton ruszył ścieżką rowerową przez Siedlice, Leśno Górne i Leśno Stare z kilkuminutowym odpoczynkiem po drodze by dojechać do Bartoszewa.

20.JPG
21.JPG
25.JPG
26.JPG

Tu na tereny gospody "Uroczysko" rozegrano konkurs ze znajomości sprzętu rolniczego jaki zgromadzono tu w mini skansenie. Wśród najmłodszych uczestników konkursu najlepsza wiedzą wykazali się Jan Zaśko, Jakub Kryszewski i Błażej Kuźniak. W grupie rodziców o maszynach rolniczych najwięcej mieli do powiedzenia Anna i Konrad Bilikowie oraz Monika Maciejewska.

29.JPG
31.JPG
32.JPG

Po postoju jadąc duktem leśnym wzdłuż brzegu jeziora Bartoszewo dotarliśmy do Tanowa. Tu peleton zatrzymał się przed bardzo ciekawą świątynią pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kościół ten jest usytuowany w przedwojennej gospodzie o nazwie "Unter den Linden" (Pod Lipami). Jest okazja zwiedzamy więc wnętrze kościoła a także interesujemy się pobliską drewnianą, szkieletową dzwonnica z 1807 r z zawieszonym dzwonem.

36.JPG
42.JPG
52.JPG
53.JPG
58.JPG

Teraz kierujemy się do wsi Tatynia gdzie oglądamy kolejny zabytek architektury sakralnej a mianowicie kościół szachulcowy pw. św. Pawła Apostoła. Wysłuchujemy legendy o "Gwieździe Betlejemskiej" i żużlową drogą a następnie ścieżka rowerową przejeżdżamy wzdłuż Z.Ch. "Police".

70.JPG
72.JPG

Po półgodzinnej jeździe docieramy do rynku by na tle fontanny polickiej Sediny wykonać "rodzinne" zdjęcie. Fakt ten miał też niecodzienny wątek, który na szczęście skończył się szczęśliwie. Po kilkuminutowym postoju udaliśmy się pod polickie Lapidarium, gdzie po wysłuchaniu historii jego powstania udaliśmy się do OSiR-u.

82.JPG
87.JPG

Tu czekał już na nas gorący posiłek, kawa, herbata słodycze i owoce, które to "dobrodziejstwo" zostało spałaszowane przez uczestników rajdu ze smakiem.

90.JPG
94.JPG

Po posiłku zostały wręczone nagrody najmłodszym uczestnikom rajdu, a następnie na skutek padającego w tym momencie drobnego deszczu konkurs mini kręgli przeniesiono do holu budynku kompleksu. Przy dużej obsadzie konkurencji zwyciężył Jakub Kryszewski przed Emilią i Marysią Sidor. Uczestników konkursu nagrodzono drobnymi upominkami a wszyscy biorący udział w rajdzie otrzymali pamiątkowe znaczki.

95.JPG
96.JPG

(wgaw)
(marek)
(adalbert)

trasa rajdu


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License