Inauguracja sezonu 2010

Już po raz szósty Policki Klub Cyklistów "Sama Rama" zainaugurował w dniu 10 stycznia 2010 roku nowy sezon turystyczny. Tym razem cykliści na trasę rajdu wyruszyli pieszo nad jezioro Bartoszewo gdzie wyznaczona była meta imprezy. Zbiegła się ona podobnie jak w latach ubiegłych z 30 edycją "Rajdu Na Dobry Początek" organizowanego przez Klub Kolarski PTTK "Jantarowe Szlaki" ze Szczecina, a ściśle współpracujący z Policami.

1.JPG

Podobnie też jak w latach ubiegłych dopisała zimowa aura toteż część uczestników brnęła w głębokim śniegu podążając do mety rajdu zlokalizowanej obok tafli zamarzniętego jeziora Bartoszewo. Tu 40.-osobowa grupa piechurów rozpaliła ognisko, upiekła kiełbaski oraz dokonano uroczystego powitania Nowego Roku Turystycznego 2010 kubeczkiem szampana.

2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG

Przy trzaskającym ognisku wspominali zakończony nie tak dawno sezon 2009 demonstrując zdjęcia z imprez minionego roku.

6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG

Na zakończenie tego turystycznego spotkania wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe plakietki.

10.JPG
11.JPG
12.JPG

W drodze powrotnej uczestnicy imprezy odwiedzili gospodę "Uroczysko" gdzie raczono się gorącą herbatą i kawą z ciasteczkiem.

Celem tej niedzielnej wędrówki była nie tylko popularyzacja turystyki pieszej jako jednej z form aktywnego, zdrowego wypoczynku czy też poznanie walorów Puszczy Wkrzańskiej, ale również umocnienie serdecznych więzi wśród turystycznej braci.


(wig)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License