Inauguracja Sezonu Turystycznego 2011

Mimo deszczowej pogody w niedzielne przedpołudnie 9 stycznia 2011 roku nad jeziorem Bartoszewo zebrała się blisko 50-cio osobowa grupa turystów z PKC "Sama Rama" Police i KK PTTK "Jantarowe Szlaki" ze Szczecina.

1.JPG
2.JPG

Celem spotkania była Inauguracja Sezonu Turystycznego rozpoczynającego się 2011 roku.  Na wstępie oba Kluby przekazały sobie nawzajem Kalendarze Imprez na nowy sezon rajdowy, po czym tradycyjnie przy użyciu jednej zapałki zapłonęło ognisko.

3.JPG
4.JPG

Był to niewątpliwy sygnał do odwiedzenia turystów przez Mikołaja, w którego rolę tym razem wcielił się Heniek Kalinowski, a który symboliczne obdarował słodyczami najmłodszego uczestnika imprezy, 2,5 letniego Kacpra Wilczewskiego.

5.JPG
6.JPG

W dalszej części spotkania organizatorzy poczęstowali uczestników kubeczkiem szampana a noworoczny toast wygłosił Prezes "Samej Ramy" Wiesław Gaweł.

7.JPG
8.JPG

W płonącym ognisku rajdowcy upiekli kiełbaski i inne wiktuały. Celem tego niedzielnego spotkania była nie tylko popularyzacja turystyki pieszej jako jednej z form aktywnego, zdrowego wypoczynku czy też poznanie walorów Puszczy Wkrzańskiej, ale również umocnienie serdecznych więzi wśród turystycznej braci. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe znaczki rajdowe oraz wykonano wspólne "rodzinne" zdjęcie.

9.JPG

W drodze powrotnej uczestnicy imprezy odwiedzili gospodę "Uroczysko" gdzie raczono się gorącą herbatą i kawą z ciasteczkiem.


(wgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License