Inauguracja Sezonu 2013

Niesamowity prezent uczestnikom dziewiątej edycji Inauguracji Sezonu Turystycznego sprawiła tegoroczna aura. Już od piątku dość obficie zaczął padać śnieg przykrywając białym puchem Puszczę Wkrzańską. Korzystając z doskonałych warunków w sobotę, 12 stycznia 2013 r. na polanie nad jeziorem Bartoszewo zjawiła się ponad 40-cioosobowa grupa turystów piechurów.

1.jpg
2.jpg
3.JPG

Pierwsi ,w rejon polany dotarli członkowie szczecińskiego Klubu PTTK "Jantarowe Szlaki" wędrując od pętli Głębokie w ramach "Rajdu na dobry początek", którzy na powitanie piechurów z "Samej Ramy" ulepili wielkiego bałwana a także rozpalili ognisko.

4.JPG
5.jpg
6.jpg

Przy płonącym nad brzegiem jeziora ognisku pieczono przyniesione ze sobą kiełbaski i inne wiktuały, a następnie pałaszowano je ze smakiem. Po czym przyszła kolej na właściwą "Inaugurację Sezonu 2013", którą uczczono, podobnie jak w latach ubiegłych wystrzeleniem korka butelki szampana. Spotkanie, w trakcie którego Prezes "Samej Ramy" w imieniu zarządów obu klubów złożył serdeczne noworoczne życzenia miało charakter towarzyski.


Przy ognisku rozstrzygnięto też konkurs na najciekawszy strój turystyczno-karnawałowy. Wśród pań najciekawiej zaprezentowała się Ala Maleszka, a najbardziej kolorowym panem był Heniek Kalinowski. Przy trzaskającym ognisku wielu wspominało zakończony nie tak dawno sezon 2012 demonstrując zdjęcia z imprez minionego roku.

14.jpg
15.jpg
16.jpg

Na zakończenie tego pierwszego noworocznego turystycznego spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe znaczki rajdowe oraz kolejne punkty na odznaki turystyki kwalifikowanej.

17.jpg
18.jpg

W drodze powrotnej odwiedziliśmy gospodę "Uroczysko", gdzie uraczono nas gorącą herbatą i kawą z ciasteczkiem. Dzięki przyniesionym przez rajdowiczów instrumentom nie zabrakło też muzyki i śpiewu. Z całym repertuarem piosenek przy akompaniamencie gitary zaprezentował się Cyryl Dembiński.

19.jpg

(wgaw)
(marekz)
(adalbert)
(shage)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License