Inauguracja sezonu 2014

Już po raz dziesiąty Policki Klub Cyklistów "Sama Rama" zainaugurował w sobotę 11 stycznia 2014 roku kolejny sezon turystyczny. Tym razem cykliści na trasę rajdu wyruszyli pieszo nad jezioro Bartoszewo gdzie wyznaczona była meta imprezy.

1.JPG
2.JPG

Tegoroczna styczniowa aura przypomina późna jesień lub wczesną wiosnę. Po kilkudniowych opadach deszczu dzisiejszy poranek przywitał nas słońcem wyglądającym zza chmur. Taka pogoda zachęciła do udziału w imprezie blisko pięćdziesięciu piechurów z Samej Ramy i z Jantarowych Szlaków. Ułatwiło to nam rozpalenie ogniska.

3.JPG
4.JPG

Spotkanie przy ognisku rozpoczęliśmy od złożenia życzeń urodzinowych naszej koleżance Basi Kurek, która wszystkich uczestników częstowała sernikiem domowego wypieku i kubeczkiem kawy.

5.JPG
6.JPG
7.JPG

Przy trzaskającym ognisku piekliśmy kiełbaski i inne wiktuały, była też herbatka z termosu oraz wspomnienia z zakończonego nie tak dawno sezonu turystycznego 2013.

81JPG
9.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG
13.JPG

Dużo żywiołowości wprowadziły nasze dzieci i wnuki, które bardzo aktywnie uczestniczyły w imprezie. Podobnie zachowywały się przyprowadzone tu sympatyczne pieski.

14.JPG
15.JPG
16.JPG
17.JPG
18.JPG
19.JPG

Potem Prezes Samej Ramy złożył wszystkim przybyłym życzenia udanego sezonu rajdowo-wycieczkowego i kubeczkiem szampana wzniósł toast za pomyślność w roku 2014.

20.JPG
21.JPG
22.JPG

Na zakończenie tego turystycznego spotkania zrobiliśmy sobie "rodzinne zdjęcie" a wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe znaczki.

23.JPG
24.JPG
25.JPG

W drodze powrotnej podziwialiśmy nowiutki motor Karola a także odwiedziliśmy gospodę "Uroczysko" gdzie raczono się gorącą herbatą i kawą z ciasteczkiem.

26.JPG
27.JPG
28.JPG
29.JPG

Powrót do Polic odbyliśmy żółtym szlakiem przez Stare Leśno i Siedlice. Celem tej sobotniej wędrówki była nie tylko popularyzacja turystyki pieszej jako jednej z form aktywnego, zdrowego wypoczynku czy też poznanie walorów Puszczy Wkrzańskiej, ale również umocnienie serdecznych więzi wśród turystycznej braci.

Kliknij tutaj po zdjęcia Mirka

(wgaw)
(adalbert)
(zibi)
(henia)
(stasiu)
(mirek)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License