Kosmiczna Inauguracja Sezonu 2015

Tegoroczna Inauguracja Sezonu Turystycznego zaplanowana na niedzielę 11 stycznia 2015 r. rozpoczęła się w strugach padającego od kilku dni deszczu. Na metę rajdu organizatorzy i tym razem wyznaczyli polanę na wschodnim brzegu  jez. Bartoszewo, do której gwiaździstymi trasami  wędrowały poszczególne grupy turystów.

1.JPG
2.JPG

Ci, którzy przyszli pierwsi, aby nie moknąć na deszczu schronili się w Gospodzie "Uroczysko" gdzie raczyli się gorącą kawą i herbatą oczekując na poprawę pogody.

3.JPG
4.JPG

I wreszcie tak się stało. Niebo się rozjaśniło a Marek Ziemniewicz i Ewaryst Szyszkowski stosunkowo szybko rozpalili ognisko, w którym pieczono kiełbaski i inne wiktuały. Za to gryzący dym  rozganiał skutecznie upartych amatorów tego pieczenia.

5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG
10.JPG
11.JPG

W samo południe uczestników imprezy odwiedził Mikołaj, i w jego towarzystwie prezes PKC "Sama Rama" krótkim wystąpieniem zainaugurował kolejny sezon turystyczny, życząc wszystkim udanych wędrówek i ciekawych imprez. W Kosmos "poleciało" kilka korków szampana, a którego kubeczkiem wzniesiono toast za pomyślność w 2015 r.

12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG

Mikołaj nie próżnował i częstował wszystkich słodyczami. W tym czasie organizatorzy zaprosili do udziału w konkursie rzutu plastikową butelką z wodą  na odległość. Wśród mężczyzn zwyciężył Włodek Walczak, który swoim rzutem  przekroczył odległość 21 m. Wśród pań najlepiej spisała się Krystyna Ziemniewicz posyłając butelkę na 15 metr.

16.JPG
17.JPG
18.JPG
19.JPG
20.JPG
21.JPG
22.JPG

Szczodry Mikołaj obdarował prezentami wszystkich uczestników tej konkurencji. Nie zabrakło na imprezie wspólnej fotografii, okolicznościowych znaczków i pamiątkowych plakietek.

23.JPG
24.JPG
25.JPG
26.JPG
27.JPG

Na zakończenie "Sama Rama" zaprosiła wszystkich na kolejną imprezę w sobotę 17 stycznia na godz. 19:00 na polanę za SP 8 na VI Styczniowe Palenie Choinek. Potem jeszcze ostatnie spojrzenie na jezioro Bartoszewo i idziemy do domu, wszak dziś gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i ta impreza też nie może się odbyć bez naszego udziału.

29.JPG

(wgaw)
(marekz)
(Wkrzanie)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License